Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

2018’de Ev Almayı Düşünenlere Öneriler

2018 yılında da emlak sektörünü hareketli günler bekliyor. İnşaat firmalarının bu sene sektörde rekor hedeflediği ve ev satışlarını ikiye katlamak için çeşitli çalışmalar başlattığı görülüyor

0 37

Yüksek kiralardan sıkılanların hedeflerinde ise konut sahibi olmak var. Bankaların ödeme kolaylığı sağlayan kredi olanakları da konut sahibi olmak isteyenlere cazip seçenekler sunuyor.

İşte 2018’de ev almayı düşünenlere öneriler;

1. Bölge seçimine dikkat edin

Konut sahibi olmayı düşünüyorsanız semt seçimine önem vermelisiniz. Gelişmekte olan lokasyonları da göz önüne alarak bölge raporlarını incelemeli ve beklentilerinize en uygun lokasyonu belirlemelisiniz. Prim yapan bölgeleri önceden keşfederek daha uygun fiyata ev sahibi olabilirsiniz.

2. Banka kredisi için bankacınızla görüşün

Bankaların konut kredisi avantajlarından yararlanarak ev sahibi olmanız mümkün. Kredi skorunuzu öğrenerek satın almak istediğiniz evin bütçesini daha rahat planlayabilirsiniz. Kredilerinizi nasıl ödeyeceğinizi ve vade oranlarını da bankacınızla detaylı bir şekilde görüşün.

3. Kampanyaları takip edin

İnşaat firmalarının dönemsel olarak düzenlediği kampanyalarla yeni ev sahibi olmak çok daha kolay. Ödeme kolaylıklarının yanında peşin ödemelerde de pek çok fırsat yakalayabilirsiniz. Kampanyalarda ayrıca geri ödeme taksit sayılarının azaltılmasıyla konut sahibi olmanın teşvik edilmesi planlanıyor.

4. Tüm maliyetleri öğrenin

Ev almayı planlıyorsanız emlak komisyonu, tapu masrafları ve peşin ödeme gibi tüm maliyetleri göz önünde bulundurarak bir bütçe yapmanız önemli. 2018 yılında değişen tapu masrafları ve diğer ödemeleri hesaba katmayı unutmayın.

5. Profesyonel bir emlak danışmanı edinin

Konut sahibi olmak istiyorsanız size öneriler ve teklifler sunabilecek profesyonel bir emlak danışmanı edinmenizde yarar var. İstek ve beklentilerinizi emlak danışmanınıza ileterek sizin için en uygun seçenekleri bulmasını isteyebilirsiniz. Konut sahibi olmayı düşündüğünüz bölgenin fiyat ortalamasını da emlak danışmanınız sizin için araştırır.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.