Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

2019 Yılı Resmi Tatil Günleri ve Bayram Tatilleri

Yeni yıl yaklaşırken hepimiz resmi ve dini tatil günlerine bakarak tatil planlarını kafamızda kurmaya başladık.

0 4.948

Bu sene 2019 yılının resmi tatil konusunda bol davrandığını söyleyebiliyoruz. Hafta içine denk gelen tatil günleri bir hayli fazla.

Resmi tatiller hangi güne denk geliyor? Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün? 2019’da kaç gün tatil var? Memurlar ve çalışanlar kaç gün resmi tatil izni kullanacak? İşte 2019 yılında Yılbaşı, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos, 29 Ekim, Ramazan ve Kurban Bayramları’nın hangi güne denk geldiği, beklenen resmi tatiller ve bayramlar…

Yılbaşı: 2019 yılının ilk günü Salı, Pazartesi gecesi 2018 yılının son günü olacak. Pazartesi günü izin alabilirseniz 4 gün tatil yapmanız mümkün görünüyor.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan, 2019 yılında Salı gününe denk geliyor. Yine Pazartesi izin aldığınız takdirde 4 günlük bir tatil sizi bekliyor.

Emek ve Dayanışma Günü (İşçi Bayramı): 1 Mayıs, bu sene Çarşamba gününe denk geliyor.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs bu sene Pazar gününe denk geliyor. Olur böylesi diyoruz ve devam ediyoruz.

Ramazan Bayramı: Ramazan Bayramı’nın arefe günü 4 Haziran Salı gününe denk geliyor ve bu da yarım günün tatil olması demek. 5 Haziran Çarşamba, 6 Haziran Perşembe ve 7 Haziran Cuma, bayramın diğer günleri. Ramazan Bayramı tatili bu sene güzel. Pazartesi ve yarım günlük salı tatili ile 9 günlük tatil mümkün, 9 günlük bir tatil, düşünsenize!

Demokrasi ve Özgürlükler Günü: 15 Temmuz’un resmi tatil. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bu sene Pazartesi gününe denk geliyor, 3 günlük bir tatil planı yapmak mümkün.

Kurban Bayramı: İşte en tatlı tatil günlerinden biri. Kurban Bayramı’nın arefesi 10 Ağustos Cumartesi gününe denk geliyor. 11 Ağustos Pazar, 12 Ağustos Pazartesi, 13 Ağustos Salı ve 14 Ağustos Çarşamba günler için güzel bir program yapabilirsiniz. Tatili 9 güne uzatmak yine sizin elinizde.

Zafer Bayramı: 30 Ağustos bu sene Cuma gününe denk geliyor. 3 günlük güzel bir tatil güzel olmaz mı?

Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim, 2019 yılında Salı gününe denk geliyor. Hafta sonu ile birleştirip Pazartesi de izin alacak mısınız? Pazartesi gününün yarım günü tatil. Yine 4 günlük bir tatil edebilir.

Yıl içerisinde öğrencilerin sömestır tatillerini de değerlendirmek isteyen aile bireyleri için de küçük bir bilgilendirmede bulunalım. 2019 sömestr tatili (yarıyıl tatili) ne zaman başlayacak? 2018/2019 eğitim – öğretim sezonunda öğrenciler 2019 yılında 21 Ocak günü yarıyıl tatiline başlayacak ve bu tatil 1 Şubat gününe kadar devam edecek, Peki 2019 yılında okullar ne zaman kapanacak? Okullar 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek.

Özellikle çalışanların takip ettiği 2019 yılı resmi tatil günleri ile ilgili tüm takvimi yukarıda sıraladık. Yıl içerisinde yapacağınız erken planlama, cebinizi yakından ilgilendirdiği gibi seyahat süresince gezeceğiniz yerleri belirlemeniz ve maddi durumunuzu bu yönde ayarlamanıza fırsat verir. Özellikle seyahat etmeyi seven insanlar erken rezervasyon fırsatlarını kullanarak ucuz uçak bileti ve konaklama için olabildiğince erken davranmak ister. Biz de seyahat takvimizi 3 ila 6 ay öncesinden hazırlıyoruz. Erken hareket etmenin, son dakika davrananlara göre daha avantajlı olduğunu hepimiz biliyoruz.

2019 yılı, resmi ve dini tatil günleri açısından oldukça kazançlı. Yıllık izinlerinizi de kullanarak birçok şehre ya da ülkeye çizeceğiniz güzel rotalar ile birlikte unutulmayacak bir yıl geçirmeniz dileğiyle. Hemen plan yapmaya başlayın, mutlu olun. İyi tatiller.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.