3. Havaalanı çalışanları kiralık ev bulmakta zorlanıyor

3.Havalimanı Fiyatları Artırdı Çalışanlar Kiralık Ev Bulamıyor

1

29 Ekim 2018’de ilk etabının hizmete girmesi beklenen 3.Havalimanı 100 bin kişiye istihdam sağlayacak. Fakat şimdiden havaalanı çalışanları kiralık ev bulmakta zorlanıyor…

3.Havalimanı çalışanları kiralık ev bulmakta zorlanıyor. Geçtiğimiz günlerde havaalanını ziyarette bulunan Başbakan Binalı Yıldırım, havaalanının ilk etabın 29 Ekim 2018’de açılacağını ve 100 bin kişiye istihdam sağlayacağını söylemişti.

Açıklamanın ardından havaalanının çevresinde bu kapasiteyi kaldıracak konut olmaması çalışanlar tarafından paniğe neden oldu. 3.Havalimanı çalışanları kiralık ev bulmakta zorlanıyor.

3. Havalimanı inşaatının hızla ilerlemesini fırsat bilen arsa ve konut sahipleri talebin yoğun olmasından dolayı yatırımlarını beklemeye aldı. Büyük inşaat firmalarının bölge için hazırladıkları projelerin de hayata geçmesi ile arsa, konut ve kira fiyatlarının yüzde 30 oranında artması bekleniyor.

Havayolu personeline ucuz ve konforlu konut üretmek için kurulan Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, talebin çok olmasından dolayı bölgede arsa fiyatlarının dolayısı ile de konut kira fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyledi.

Yeterli konuta ulaşıncaya kadar artış trendinin devam edeceğinin altını çizen Çavuş, “Kooperatif olarak yola çıkarken ekip arkadaşlarımız için ucuz ve kaliteli bir yaşam oluşturalım diye başladık ama geldiğimiz noktada önemli bir yatırım olarak karşımıza çıktı” dedi.

Çavuş, ” Projemizin ilk etabında 300 konut yapmayı planlıyorduk. Bu konutların satışında da sadece havayolu personeline öncelik tanıyacaktık. Ancak bu kadar hızlı ilerlemesi ve fiyatların sürekli artmasından dolayı çok ciddi bir talep oluştu. İlk etap için 300 konut ve sadece havayolu çalışanları prensiplerimiz devam ediyor ama ikinci etap için belirlediğimiz tarihi biraz öne çekebiliriz” ifadesinde bulundu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Bunları da beğenebilirsin
  1. Nazan Özlem diyor

    3.Havalimanı çalışanları için kiralık evler bulabiliriz 😀

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz