3. Havalimanı’nın temelden çatıya yalıtımı İzocam’a emanet!

0

Türkiye’de yalıtım sektörüne bilgi birikimi ve tecrübesi ile rehberlik eden İzocam, dikkatleri üzerine toplayan projelere ürün sağlamaya devam ediyor.

Arnavutköy’de inşa edilen İstanbul Yeni Havalimanı’nın çatı yalıtımı İzocam Camyünü, temel yalıtımları İzocam Foamboard ile yapılıyor, havalandırma tesisatının yalıtımında ise İzocam ürünleri kullanılıyor.

İstanbul’daki hava trafiğini rahatlatması amacıyla, Yeniköy ile Akpınar köyleri arasında 90 milyon metrekarelik alana inşa edilen İstanbul Yeni Havalimanı’nın temelden çatıya, ısıtma tesisatından havalandırma kanallarına kadar yalıtıma ihtiyaç duyulan birçok alanında yalıtım sektörünün öncü markası İzocam tercih edildi.

İstanbul Yeni Havalimanı projesinin temel yalıtımında İzocam Foamboard ürünleri ve  ısı merkezinde İzocam Camyünü ve Elastomerik Kauçuk Boru kullanıldı. Projenin havalandırma sisteminde de yine İzocam Camyünü ve Taşyünü yalıtım ürünleri tercih edildi. Çatı yalıtımı için 400.000 m² Camyünü Levha ve Camyünü Çatı Şiltesi sağlayan İzocam, projeye yoğun sevkiyatını sürdürüyor.

İzocam Genel Müdürü Levent Gökçe Türkiye’de inşa edilen en önemli projelerden biri olan 3. Havalimanı’nda İzocam ürünlerinin tercih edilmesinden gurur duyduklarını söyledi. “İzocam olarak yalnızca konutlara değil, fabrika, okul, hastane, otel ve sanayi binalarına da geniş yelpazede yalıtım ürünleri sağlıyoruz.

Türkiye’nin 52 yıllık yalıtım firması olarak ülkemize ve toplumumuza fayda sağlayan, nitelikli projelerde yer almak bizim için gurur kaynağı… Bugüne kadar ürettiğimiz ürünlerle, ülkemizde 200 milyon ton petrole eşdeğer (TEP) enerji tasarrufunun gerçekleşmesinde katkıda bulunduk. Bu sayı 1,6 milyon depo benzine ve 80 yıllık petrol üretimimize eşdeğerdir.

İzocam, şu anda da ürettiği ürünler ve yer aldığı büyük projerlerle ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

İstanbul’a inşa edilmekte olan 3. Havalimanı büyük bir yükü taşıyacak, ulusal ve uluslararası alanda ulaşıma ilerleme ve kolaylık getirecek çok önemli bir proje. Böyle bir projede, çatıda kullanılan Camyününden temelde uygulanan Foamboard ürününe kadar İzocam ürünlerinin tercih edilmesi; ısıtma tesisatından, havalandırma kanallarında uygulanacak yalıtıma kadar, İzocam’ın geniş ürün yelpazesinden ve uzmanlığından yararlanılması bizleri son derece mutlu etti.”

İstanbul Yeni Havalimanı / Proje Künyesi:

Havalimanı tipi: Sivil

Sahibi/İşleticisi: İGA ( İnternational Great Airport)

Hizmet verdiği şehir: İstanbul Türkiye

Yer: Arnavutköy, İstanbul, Türkiye

Projenin Taban Alanı: 76 milyon m²

İnşa tarihi: 7 Haziran 2014 (Temel)

2017 (İlk Etap)

2018 (Tüm Etaplar)

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.