Take a fresh look at your lifestyle.

300 yıllık Kıbrıslı Yalı’yı Era Tanıtacak

300 yıllık Kıbrıslı Yalısı’nın tanıtımını ERA Gayrimenkul üstlendi

0 12

ABD merkezli uluslararası gayrimenkul danışmanlık şirketi ERA Gayrimenkul, Üsküdar’daki eski Küçüksu Plajı’nın yanında bulunan ve 64 metrelik cephesiyle ünlü olan Kıbrıslı Yalısı’nın yurt içi ve yurt dışı tanıtım hakkını elde etti.

18. yy’da I. Abdülhamid tarafından Sadrazam Mehmed İzzed Paşa için yaptırılan yalı 1840’da üç farklı sultana sadrazamlık yapmış olan Kıbrıslı Mehmet Emin Paşa tarafından satın alındı. Yalı günümüze kadar İmparatoriçe Eugenie, Irak Kralı II. Faysal, Şair Yahya Kemal Beyatlı gibi önemli isimlere ev sahipliği yaptı.

Harem ve selamlık kısımlarından oluşan yalı 64 metrelik deniz cephesi ile dikkat çekiyor. İçerde, biri merkezde, ikisi kenarlarda olmak üzere, deniz ve kara cephelerini alan üç büyük sofası bulunan yalının tanıtımı hakkında görüşlerini belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, ‘İstanbul’da Boğaz’a en geniş cephesi olan bu tarihi yalının yurt içi ve yurt dışı tanıtım işlemleri için firmamıza gösterilen teveccüh karşısında çok mutluyuz. Geçmişten günümüze çok önemli devlet ve sanat insanlarını ağırlayan yalı, eşsiz manzarası ve konumu ile eşsiz bir hayat sunuyor’ dedi.

Tanıtım çalışmalarını sıra dışı kılan en önemli detayın İstanbul’un tanıtımına yapılacak katkı olduğunu vurgulayan Atalay, ’Bu yalının Türkiye için bir kültür mirası olduğunun bilinciyle gerçekleştireceğimiz tanıtım çalışmalarında geçmişten bugüne malikleri tarafından büyük bir özenle bakılan yalının aynı özenle tanıtım çalışmalarını gerçekleştireceğiz’ diyerek sözlerini tamamladı.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More


Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26