Take a fresh look at your lifestyle.

Evimin Değerini Nasıl Hesaplarım?

"Evimin değeri ne kadar?" sorusuna cevap niteliğinde olacak birkaç pratik yöntemi sizin için derledik.

0 34

“Evimin değeri ne kadar?” sorusuna cevap niteliğinde olacak birkaç pratik yöntemi sizin için derledik.

Aile

Aynı Lokasyondaki Evler ile Kıyaslayarak Konut Değeri Hesaplama

Amerikada Tüm Ailenize Yeşil Kart Alma FırsatıEvin değerini bulmak için kullanılan en yaygın yöntemlerden biri, aynı veya benzer muhitteki diğer evlerin değerlerini araştırmaktır. Burada en doğru sonuca ulaşmak için araştırdığınız evlerin, almayı veya satmayı düşündüğünüz konut ile benzer özelliklere sahip olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde konut değerinde yanlış hesaplamalar yapabilirsiniz. Binanın yaşı, evin cephesi, metrekaresi, kaçıncı katta bulunduğu, binada asansör bulunması gibi faktörler de ev değerini belirlemede büyük önem taşır.

Emlak AileKira Yöntemine Göre Evin Değerini Hesaplama

Ev değeri belirlemek için en kolay yöntemlerden biri, kira bedeline göre hesaplama yapmaktır. Bu yöntemde evin kira bedeli bir yatırım veya kazanılacak para niteliğinde görülüp, önümüzdeki senelerde alınacak toplam kira tutarı evin değerini belirlemek için kullanılır. Bir evin yatırım olarak geri dönüşü hesaplanırken 17-20 yıllık kiraların toplamı temel alınır. Türkiye’de genellikle 18 yıl baz alınır. Sonuç olarak bu yöntemle kira değeri yüksek olan bir evin fiyatı daha yüksektir denilebilir.

emlak-aileEmlak Danışmanlarından Bilgi Alarak Konut Değeri Hesaplama

Ev değerini bulmak için başvurulan yöntemlerden biri de emlak danışmanından yardım almaktır. Birkaç emlak ofisine danışıp fikir almak evinizin değerini belirlemede size çok yardımcı olacaktır. Gayrimenkul danışmanına evinizin sahip olduğu tüm özellikleri atlamadan anlatmanız, evinizin değeri hakkında en doğru yanıtı almanızı sağlar.

aile-evleriKonut Kredisi için Ev Ekspertiz Değeri Hesaplama

Ev almak için konut kredisi başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız da, banka size emlak ekspertiz değerini belirlemek için bir değerleme uzmanı sağlayıp evinizin ekspertiz değerini raporlayacaktır. Eğer belirlenen fiyattan hoşnut değilseniz, fiyatın tahmin ettiğinizden farklı olduğunu düşünüyorsanız, raporu inceleyerek yanlış gördüğünüz noktaları veya hesap hatalarını belirtmelisiniz.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More