Ajanimo Pet Magazin’den Bir Yaşam Hikâyesi

Hayvanseverler hem Semra Öğretmen’e hem kedisine sahip çıktı.

0

Birçok insan Semra Serim’i gireceği ameliyat öncesi hayattaki tek yakını olan kedi Uğur için endişelenmesiyle tanıdı. Hayatını genç zihinlerin gelişimine adayan Semra Öğretmen, evinde geçirdiği kaza sonrası riskli bir operasyona alındı.

Semra Öğretmen’in ev yaşamına alışkın, 18 yaşındaki kedisi Uğur’a bakım verebilecek bir yakını bulunmuyordu. Bu nedenle, ameliyat sonucunda hayata veda etmesi durumunda kedinin de uyutulmasını istedi.

Hayatı zorluklarla geçmesine rağmen sevmekten ve ihtiyacı olan canlılara yardım eli uzatmaktan asla vazgeçmeyen Semra Öğretmen tıp fakültesini bir yakınının sağlık durumu nedeniyle yarıda bıraktı. Öğretmenlik mesleğini seçerek hayatını, vicdanlı ve duyarlı nesiller yetiştirmeye adadı.  Albay eşini 35 sene, tek oğlunu ise 10 sene önce kaybederek dünyada bir başına kaldıktan sonra hayata kedisi Uğur’la tutundu. Yaşadığı evini ise Türk Eğitim Vakfı’na bağışlayarak bir kez daha tüm ömrünü iyiliğe adadığını kanıtladı.

İyilikleri Karşılıksız Kalmadı

Durumu bilen bir kişinin sosyal medyada yaptığı paylaşım sonrasında Semra Öğretmen’in hikâyesi birçok insana ulaştı. Hayvan severler kedi Uğur için harekete geçti ve birçok gence ışık olan Semra Öğretmen’in hayattaki tek yakınına sahip çıktı.

Ameliyat sürecini takip ederek kedi Uğur’un bakımını da üstlenen hayvan dostu Oral Yalçın sosyal medya hesabından ameliyatın başarılı geçtiğini ve Semra Öğretmen’in sağlık durumunun iyiye gittiğini duyurdu. Bu zorlu süreçte geçici evine alışmakta zorlanan kedi Uğur ise birkaç gün mama yemedi ve hayattaki tek yakınını bekledi.

Ajanimo Pet Magazin, mutlu haberi sitesinden tüm hayvan severlere ulaştırdı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz