Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Almanya’da Yaşamak İçin 7 Neden

Dev Otomotiv Sektörü, İş Disiplini ve Daha Birçok Artısı ile: Almanya'da Yaşamak İçin 7 Neden

0 80

Dünyanın en güçlü ekonomilerinde olan Almanya’da yaşamak için çok sebep var. İşte onlardan birkaçı…

1. Disiplin!

Disiplin!

Almanya tam bir disiplin ülkesi bir otobüs saat 16.00 da gelecekse orada oluyor.
1 dk geç veya erken gelmiyor. Ülke kurallarla dolu ve zamanla bu kurallar o kadar işinize yarayacak raddeye geliyor ki hayal edemezsiniz.

2. Yaşam kalitesi

Yaşam kalitesi

Almanya’da yaşamak için tek sebep bu bile olabilir ülkede herkes çok sağlıklı yaşıyor, ortalama yaşam süresi 85 yıl civarında. Türkiye‘den ortalama 7 yıl daha fazla yaşanıyor bu ülkede.

3. Sağlık sistemi

Sağlık sistemi

Almanya’da ölümcül hastalıklar bile tedavi edilebiliyor, devlet hastanesine bile gitseniz mutlaka en kaliteli şekilde tedavi oluyorsunuz. Ve kanser bile olsanız kurtulma şansınız çok yüksek.

4. Geçim refahı

Geçim refahı

Almanya’da ortalama 1500 euro kazanıyorsunuz. Ve buna rağmen ülkede her şey çok ucuz. Ülkede kira fiyatları m2 başına ortalama 5 euro civarında. Size 1 ay yetecek market alışverişini sadece 70-80 euroya yapabiliyorsunuz.

5. Çalışana verilen değer

Çalışana verilen değer

Ülkede ortalama haftada 40 saat çalışıyosunuz ve brüt 1500 euro kazanıyorsunuz. Genelde haftada 5 gün çalışılıyor. Daha çok çalışsanız bile asgari ücret kazanıyorsunuz. Tabi asgari ücret saat olarak ödeniyor. Ortalama haftada 40 saat çalışan biri brüt 1500 euro alırken, 60 saat çalışan biri brüt 2250 euro alıyor ve ikiside asgari ücretle çalışmış oluyor.

6. Seyahat özgürlüğü

Seyahat özgürlüğü

Almanya Avrupa Birliğinin kurucu üyesi, Alman vatandaşı olan bir kişi avrupanın her ülkesine şehrine vizesiz seyahat edebiliyor. Tıpkı İstanbul’dan Ankara’ya gitmek gibi…

7. Ucuz araba fiyatları…

Ucuz araba fiyatları...

100 Euroya araba satın alabileceğinizi tahmin eder miydiniz? Yanlış duymadınız taksit fiyatı değil arabanın kendi fiyatı, Almanya’da arabala

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.