Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Anahtarınızı kaybetme, unutma derdi bitiyor

Çalıştığınız her şirkette çalışanlar işten ayrılabilir, anahtarlar kaybolabilir ya da bu anahtarlar izinsizce çoğaltılabilir. Bu gibi durumlarda kilidinizi değiştirmekten başka bir şansınız yoktur.

0 33

Kapı açma çözümlerinde dünya lideri olan Mul-T-Lock®’un CLIQ® çözümüyle ise yöneticiler kaybolan, çalınan ya da izinsiz kopyalanan bir anahtarın yetkilerini kilidi değiştirmeye gerek kalmadan hemen kaldırabilir yada her bir anahtarın izinlerini diledikleri süre değiştirebilirler.

Bir firmanın fizyolojik güvenliğini tehdit edebilecek bir takım olasılık vardır. Bir çalışan yetkisi olmadan bir anahtarı kopyalayabilir, yüklenici firmadan bir şahıs hafta sonu anahtarını kaybedebilir, bir elektrik kesintisi firmanın yönetim sistemini süreli olarak bozabilir ya da veri merkezinizin fizyolojik güvenliği ihlal edilebilir. Bu gibi durumlarda kaybolan, çalınan ya da izinsiz kopyalanan anahtarların yaratacağı riskleri minimuma indirmek için kilidi değiştirmekten başka bir şansınız yoktur. Yüksek güvenlikli mekanik ve dijital kilit çözümleri üreten Mul-T-Lock®’un geliştirdiği CLIQ® sisteminde ise anahtarlar, sistem yöneticisi tarafınca süratli ve rahat bir halde yetkilendirilir.

Daha Esnek ve Daha Güvenli

CLIQ® ile şirketinizdeki güvenlik sistemi, bütün geçiş noktalarını kapsar ve herhangi bir anahtarın yetkisini aniden tamamen kaldırılabilirsiniz. Tüm anahtar ve kilitlere dair kayıtları her süre tutarak, her geçiş noktasından ne süre, kimin geçtiğini öğrenmek mümkündür. Bir çok kapı ve buna bağlı olarak artan anahtar sayısını minimuma indirebilir, anahtar dağıtımını her ihtiyacı olana değil de rahatlık, güvenlik ve yetki derecelendirmesine dayalı olarak sağlayabilirsiniz. Klasik anahtarlarınızın izinsiz kopyalanmasının ve buna bağlı olarak doğabilecek güvenlik ihlallerinin önüne geçebilirsiniz. Acil bir durumda bütün kilit sistemini uzaktan yönetip istediğiniz anahtarları aktifleştirebilir yada kapıları kilitleme olanağına haiz olursunuz.

Yüksek kaliteli mekanik ve elektromekanik korumayı birleştiren CLIQ® kilitleme sistemi, kapılardan daha fazlasını koruyabilir. Dolaplar, kasalar, asansörler, makineler ve birçok açık alan için uygulanması mümkündür ve en sıkıntılı iklim koşullarında çalışmak suretiyle tasarlanmıştır. CLIQ®, halk hizmet sağlayıcıları, hastaneler, üniversiteler ve perakende kompleksleri de iç olmak suretiyle güvenliğin en gözde olduğu yerlerde kendisini kanıtlamıştır bir teknolojidir.

Anahtarlara Geçici Yetkiler Vererek Kayıp Anahtarların Arkasından Üzülmeyin

Bir bankamatiğe banknot yüklemesi için görevlendirilen yetkilinin kullandığı anahtarın, işlem sonunda kaybolması yada çalınması neticesinde ortaya çıkabilecek riskleri düşünün. Sektörlerin güvenlik gereksinimleri tespit edilerek geliştirilen CLIQ® sistemi ile oturduğunuz yerden anahtara bir tek kullanılması gereken zamanda geçiş hakkı verip işlem tamamlandığında bu hakkı geri alabilirsiniz. Bu sayede bankamatiği açması için görevlendirilen yetkili tarafınca kullanılan anahtarın istediğiniz zamanlar haricinde bankamatiği açabilmesinin önüne geçebilirsiniz.

Normalde bir anahtarın kaybolması neticesinde anahtarı kimin, ne için almış olduğu yada ne için kullanacağı soruna neden olur. CLIQ® ile bu şekilde bir problemin gerçekleşme ihtimali ortadan kalkmış olur. Bir anahtar kaybedildiğinde sistem yöneticisi o anahtarın yetkilerini CLIQ® sistemiyle uzaktan yönetir ve değiştirir. Böylece, yetkileri sıfıra indirilebilecek bir anahtar risk olmaktan çıkar.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.