Ankara Haydarpaşa Hattı 3 Saat

Yüksek Hızlı Tren 2018 Sonu Haydarpaşa ve Halkalı’da

0

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 2018 sonu itibarıyla Ankara’dan kalkan bir Yüksek hızlı tren’in  Haydarpaşa ve Halkalı’ya kadar gideceğini bildirdi…

Ulaştırma, Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında tren hatlarının metro kalitesine yükseleceğini söyledi.

Tren hatlarının marmarayla bağlantısının sağlanacağına ifade eden Bakan Arslan, 2018 sonu Ankara’dan yola çıkan bir yüksek hızlı trenin Haydarpaşa ve Halkalı’ya kadar gideceğini belirtti.

Marmarayın devamı olan iki tren hattının 2018 yılında  tamamlanacağını b ildiren Arslan, Avrupa-Asya arasında aralıksız demiryolu işletmeciliğinin de hayata geçirileceğinin altını çizdi.

Bakan Arslan, “ mevcut iki hattı metro kalitesine çıkarken, yanına ek üçüncü bir hat yapıyoruz Gebze’den başlayıp Halkalı ’ya kadar ulaşım sağlanacak. Bu 3. hattımız gündüzleri YHT hizmet edecek, gece ise yük trenlerine yardımcı olacak.” dedi.

Ankara ile Haydarpaşa Arası 3 Saate İniyor

İstanbul’da Marmaray projesinin devamı  niteliği olan tren hatlarının metro standardına yükseltme çalışmaları bittiğinde,  Ankara’dan hareket eden Yüksek Hızlı Tren Haydarpaşa’ya 3 saatte, Halkalı’ya da 3,5  saatte gelebileceğini vurgulayan Arslan, “Ankara-Sivas YHT Hattı’nın bitmesi ile Sivas-Ankara 2 saat, Sivas-İstanbul 5 saat, Sivas-Halkalı ise 5 buçuk saat olacak. Sivas’tan çıkan bir yolcumuz 5 buçuk saatte Halkalı’ya kadar gelebilecek” ifadesinde bulundu.

 

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26