Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Ankara Haydarpaşa Hattı 3 Saat

Yüksek Hızlı Tren 2018 Sonu Haydarpaşa ve Halkalı’da

0 22

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 2018 sonu itibarıyla Ankara’dan kalkan bir Yüksek hızlı tren’in  Haydarpaşa ve Halkalı’ya kadar gideceğini bildirdi…

Ulaştırma, Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında tren hatlarının metro kalitesine yükseleceğini söyledi.

Tren hatlarının marmarayla bağlantısının sağlanacağına ifade eden Bakan Arslan, 2018 sonu Ankara’dan yola çıkan bir yüksek hızlı trenin Haydarpaşa ve Halkalı’ya kadar gideceğini belirtti.

Marmarayın devamı olan iki tren hattının 2018 yılında  tamamlanacağını b ildiren Arslan, Avrupa-Asya arasında aralıksız demiryolu işletmeciliğinin de hayata geçirileceğinin altını çizdi.

Bakan Arslan, “ mevcut iki hattı metro kalitesine çıkarken, yanına ek üçüncü bir hat yapıyoruz Gebze’den başlayıp Halkalı ’ya kadar ulaşım sağlanacak. Bu 3. hattımız gündüzleri YHT hizmet edecek, gece ise yük trenlerine yardımcı olacak.” dedi.

Ankara ile Haydarpaşa Arası 3 Saate İniyor

İstanbul’da Marmaray projesinin devamı  niteliği olan tren hatlarının metro standardına yükseltme çalışmaları bittiğinde,  Ankara’dan hareket eden Yüksek Hızlı Tren Haydarpaşa’ya 3 saatte, Halkalı’ya da 3,5  saatte gelebileceğini vurgulayan Arslan, “Ankara-Sivas YHT Hattı’nın bitmesi ile Sivas-Ankara 2 saat, Sivas-İstanbul 5 saat, Sivas-Halkalı ise 5 buçuk saat olacak. Sivas’tan çıkan bir yolcumuz 5 buçuk saatte Halkalı’ya kadar gelebilecek” ifadesinde bulundu.

 

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.