Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Ankara Ortalama Kiralık Daire Metrekare Birim Fiyatları

Başkent Ankara'da kiralık konut fiyatlarını sizler için araştırdık. Emlak Haber Ajansı olarak bölge raporları bölümünde uzmanlardan gelen verileri derleyerek il, il, ilçe, ilçe mahalle , mahalle yayınlamaya çalışacağız.

0 18

Ankara genelinde kiralık konutların yıllara göre metrekare birim fiyatları, 2011 senesinden sonra gittikçe yukarıya doğru tırmandığını görülüyor.

2019 yılı itibarıyla Ankara’da 100 metrekarelik bir daire’nin ortalama kira fiyatı metrekare bazında 8 TL civarında. Buda demek oluyor ki, Ankara’da 100 metrekare kiralık bir daireyi 800 TL’den kiralamak mümkün.

Çankaya’da ortalama kiralık daire fiyatlarına bakıldığında metrekare birim fiyatı 12 TL civarında. Çankaya’da 100 metrelik konutlara genel ortalamasını alarak baktığımızda fiyatlar, en düşük 900 TL ile 1400 TL arasında olduğu görülüyor. Son 1 aylık  kira fiyat endeksine bakıldığında fiyatlar %0,34 oranında düşüş göstermiş durumda. 3 Yıllık artış oranlarına bakıldığında ise bu oran %5.1 artış gösterdiği görülüyor.  5 Yıllık kira artış oranlarında ise, %24.5 gibi artışın olduğu gözlemleniyor.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.