Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri
Uluslararası Kök Hücre Kongresi

Uluslararası Kök Hücre Kongresi

Gençleşmede yanı sıra, Doku kayıplarında, iz ve yanık tedavilerinde yeni yöntem nedir ?

Kök Hücre Tedavisi ile orta ve ileri yaşlardaki ortopedik ağrılar tarihe mi karışıyor…

Moleküler Biyoloji ’den, Kök Hücre Tedavilerindeki En Son Gelişmelere TÜRKİYE,

EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR…

Uluslararası ISSCA Kök Hücre Derneği, bu sene Kök Hücre Tedavilerindeki Gelişmeler ve Klinik Uygulamaları (Advances in Stem Cell Therapies and Clinical Applications) başlıklı kongresini    28 Nisan 2018, Cumartesi günü İstanbul Hyatt Regency Oteli’nde gerçekleştiriliyor.

Rejeneratif tıp ve hücresel uygulamalarının konu alınacağı konferansta bu alanda önemli çalışmalarda bulunmuş Uluslararası klinisyenler konuşmacı olarak davet edildi.

Konferans oturumlarında, Özellikle Plastik Cerrahi, Kardiyoloji ve Ortopedi gibi alanlarında Rejeneratif tıp ve hücresel tedavi uygulamaları ele alınacak. Bunun yanında Kök hücre çalışma mekanizmaları temel bilimci yabancı konuşmacılar tarafından açıklanacak ve tedavi sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar tartışılacak.

Türkiye’deki hücresel tedavi uygulamaları yapan veya hücresel tedavi uygulamaları yapmayı planlayan hekimlerin davet edildiği konferansta Rejeneratif Tıp ve Hücresel Tedaviler detayları ile masaya yatırılacak.

Davet;

Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahı, El cerrahisi, Baş ve Yüz-çene Cerrahisi Uzmanı ve Uluslararası ISSCA Kök Hücre Derneği İlk Türk Üyesi; Doç. Dr. Mehmet Veli Karaaltın; saat 13:30’ da hücresel tedavi, bu tedavilerin gelecekteki plastik ve rekonstrüktif cerrahideki uygulamaları ve kök hücre kullanımının yeniden yapılandırma ameliyatlarındaki anti-aging etkisi konulu konuşmasında; ‘’Tıp bilimi ve plastik cerrahiye vizyon katacak hasta uygulamalarını sunacaktır.’’ Günümüzde birçok hastalık hala tedavisinin bulunmasını beklemektedir. Doku hasarına bağlı bu tür hastalıkların tedavisi için rejeneratif tıp ve hücresel tedavi ise bir umut kaynağı olmuştur. Birçok alanda rejeneratif tıp tedavilerin olumlu sonuçlar vermesi sebebiyle son zamanlarda hücresel tedavi yöntemlerine de ilgi artmıştır.

Bu tedavilerin bir kısmı Bakanlığımız tarafından standart tedavi grubuna alınsa da hala bazı alanlarda yeterli sayıda çalışma bulunmaktadır. Bu gibi toplantılar Ülkemizde ve Yabancı ülkelerde rejeneratif ve hücresel tedavi uygulamalarının nasıl yaptıklarının tartışılarak bir standart getirilmesi konusunda öncü olma niteliğini taşımaktadır.

Farklı branşların rejeneratif tıp ve hücresel tedavilere yaklaşımlarının tartışılacağı 28 Nisan2018 tarihlerinde İstanbul Hyatt Regency de gerçekleştirecek kongrede, yerli ve yabancı davetli konuşmalar yer alacak.

Kongrenin ana sponsorluğunu Hücresel tedavi konusunda Türkiye’de öncü olan BİOTREND MEDİCAL firması üstlenmiştir.

 

Televizyon kanalları için özel videolar hazırlanmış olup kongrede, katılımcı basın mensubu arkadaşlara teslim edilecektir.

Yer: İstanbul Hyatt Regency Hotel

Tarih: 28 Nisan 2018, Cumartesi, Saat: 13:30


Tarih

Nis 28 2018

Zaman

13:30 - 18:00

Local Time

  • Timezone: America/New_York
  • Date: Nis 28 2018
  • Time: 06:30 - 11:00
Kategori

Organizatör

A.Zeyno Tüzkan Cereda
Telefon
0532 178 44 89
E-Posta
zeynotuzkan@gmail.com

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.