Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

BatıMahal'de kur riski korumalı ödeme sistemi

0 3

Yalçınlar Group, BatıMahal projesindeki yenilikçi finansman modeliyle alıcıları kur yükselişi ya da kur düşüşünden kaynaklanan zararlardan koruyan ödeme sistemiyle fark yaratıyor.

Kur riski korumalı ödeme sistemi

Doların yükselişinin satışlara nasıl yansıdığını değerlendiren Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, müşterilerine kur riski korumalı özel bir finansman modeli sunduklarını belirtiyor. Yalçın, söz konusu sistemde kurdan veya kurun düşmesinden dolayı TL faizi ile yaptığı alımdan dolayı müşterilerin kontrolsüzce etkilenmesinin mümkün olmadığını kaydediyor.

BatıMahal'de kur riski korumalı ödeme sistemi

Doların artışı kadar düşüşünün de alıcıya zarar verdiğini ifade eden Yalçın, yüksek kur ile alınan ve faiz ilavesiyle TL olarak borçlanılan alımlarda kur düştüğü takdirde alıcının TL bazında daha fazla bedel ödeyerek zarara girebileceğini belirtiyor. Döviz yükselirken dövizle borçlanma, düşükken TL ile borçlanmanın tavsiye edildiğini dile getiren Yalçın, ancak her ikisini koruyan bir finansman sisteminin dünyada uygulanmadığına dikkat çekiyor.

BatıMahal'de kur riski korumalı ödeme sistemi

Alıcıyı zarara uğratmayan finansman modeli

Hakan Yalçın, finans modeli hakkında şunları söylüyor: “Sözleşme anında belirlenecek sabit kur ile TL senet ve çekler alınıyor. Belirlenen kur maksimum kurdur. Kur düşerse düşük kur, artarsa maksimum kurdan ödeme yapılır. Bu ödeme şekli villa alacaklara en uygun ödeme sistemidir. Sözleşme anında maksimum ve minimum kur belirlenir. Maksimum kur güncel TL faizi ile, minimum kur ise sözleşme kuru ile belirlenir. Ödemeler, belirlenen maksimum kur ile yapılır. Ödemelerin sonunda ödemelerin toplamı maksimum kuru aşarsa kur farkı ödemeye gerek yoktur. Ödemelerin toplamı maksimum kurun altında ise son ödemelerden düşülür. Bu şekilde villa alıcısı TL faizinin yüksekliğinden, dolar kurunun aşırı artma riskinden korunacağı gibi, kur düştüğü takdirde eksik ödeme yapar. Bu ödeme şekli ile villa alıcısı her türlü şart altında korunur.”

Yalçınlar Group 1958 yılından bu yana fotoğrafçılık sektöründe faaliyet gösteren ve sektörün kurucuları arasında yer alan Yalçınlar, geniş bir ürün gamına sahip bulunmakta ve dünyaca ünlü markaların her segmentten ürününü son kullanıcıyla buluşturmaktadır. Büyük yatırımlarla teknolojik altyapısını sürekli geliştiren ve dünya devi markaların Türkiye temsilciliğini sürdüren Yalçınlar, sektörde gerçekleştirilmiş marka araştırmalarında en iyi bilinen ilk marka konumunda bulunmaktadır. 2003 yılından itibaren perakendecilik faaliyetlerine ağırlık veren Yalçınlar, fotoğrafçılık sektöründe dünya markalarının ilk ürün lansmanlarını gerçekleştirdikleri en çok tercih edilen partner durumuna yükselmiş bulunmaktadır.

 

2010 yılında büyük yatırımlarla yapı sektörüne güçlü bir adım atan Yalçınlar Group, Büyükçekmece Göl Vadisi’nde 40 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği GölMahal villalarıyla büyük ses getirmiştir. GölMahal villalarının gördüğü büyük ilginin ardından Yalçınlar Group, yine Büyükçekmece Göl Vadisi’nde 90 milyon dolar yatırımla 400 dönüm üzerinde 150 özel villadan oluşan BatıMahal projesini hayata geçirmektedir. GölMahal ve BatıMahal projeleriyle villa yaşamına Batı standartlarını getiren Yalçınlar Group, lüks konutta fark yaratan projelere imza atmayı sürdürmektedir.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.