Bildiğiniz Villa Tasarımlarını Unutun! Bu Villalar Çok Farklı

0

WaterNest 100 – Ekolojik Yüzen Evler

Emlak sektöründe her geçen gün yeni bir tasarımla karşılaşıyorsunuzdur. Ülkemizde çok uç örnek sayılabilecek projeler belki yapılmadı. Fakat yurtdışında oldukça yaygın olan uç nokta projeler hayata geçiriliyor.

Özellikle de şehrin gürültüsünden kaçanlar için sıradışı bir projeden bahsedeceğiz. Yüzen Köy, yada habitat köy. WaterNest 100 adı verilen projenin mimarı ise Giancarlo Zema.

- Advertisement -

Yüzde 98 geri dönüştürülebilir çevre dostu yüzen evler

Dünyada birçok ülkede gölet, göl, deniz kenarı gibi alanlar insanların yaşamak için hayal kurduğu coğrafi seçimler olarak karşımıza çıkmakta. Yeni teknolojiler belki su kenarında değil, su üstünde de yaşam alanlarının oluşmasına imkan tanıyacak.

Her WaterNest‘in günde 4kW’lık güç üreten 60 metrekarelik amorf fotovoltaik panelleri bulunuyor. WaterNest Village, yüzen haldeki tüm köyün gece ve gündüz ihtiyacı için gerekli tüm elektiriği tamamen bu sayede karşılamış oluyor.

100 metrekarelik WaterNest yaşam alanının her birinin iç kısmı, sıcak ve davetkar olmakla ve yeniliklerle dolu çağdaş bir stille sıradışı yaşam konforu sunuyor.

Ünlü İtalyan mimar Giancarlo Zema tarafından tasarlanan WaterNest Village, ekolojik turizm alanında çalışan otel grupları ve misafirperverlik yatırımcıları için tamamen yenilikçi bir yüzme tesisi ve çevreyle dost bir şekilde bağımsız, münhasıran yaşamak isteyenler için ideal bir çözüm

Umarız benzer mimari çalışmalara ve ilk örnek uygulamalara ülkemizde de en kısa zamanda rastlayabiliriz

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz