Bilent Dündar: “Kentsel Dönüme Hız Verdik”

Bilent Dündar: “Kentsel dönüşüm çalışmaları 17 Ağustos depremiyle başladı”

0

17 Ağustos 1999 senesinde, saat 03.02’de oluşan ve aşağı yukarı 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından tam 18 sene geçti.

Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya, İstanbul ve Yalova’da büyük can ve mal kaybı ile yıkıma neden olan depremde resmi bilgilere göre 17 bin 480 şahıs yaşamını kaybetti.

Aşağı yukarı 35 bin daire ve 5 bin iş yerinin yıkıldığı depremde 45 binden fazla da hasar görüldü. Geride bıraktığımız bu büyük deprem felaketini derin bir acıyla anıyoruz. Yaşanan can ve mal kayıplarıyla toplumsal yara alan ülkemizin, bir daha bu tür bir acıyla karşılaşmamasını temenni ediyoruz.

17 Ağustos depremiyle kentsel yenileme çalışmalarına başlayan Türkiye’nin geçen seneler içinde büyük mesefe katettiğini görüyoruz. Bu hususta daha yolun çok başında olan ülkemizin dayanıksız binaları biran önce yenilenmesi için tüm gücüyle çalışması gerektiğine inanıyoruz.

Çünkü, kabul etmemiz gereken deprem gerçeğini unutmamamız gerekiyor. Türkiye’deki daire stokunun aşağı yukarı % 40’ı riskli pozisyonda yer alıyor. Depremde bunların çoğunun hasar göreceği planlanıyor. Bu gerçek göz önünde bulundurularak kentsel yenileme çalışmalarına hız verilmeli.

Kentsel yenileme çalışmalarına hız verdik

Kentsel dönüşümün en iyi şekilde uygulanabilmesi amacıyla bütün inşaat şirketlerine büyük sorumluluk düşüyor. 216 Yapı olarak toplumsal mesuliyet olarak gördüğümüz kentsel yenileme çalışmalarına hız verdik.

Özellikle zemin etütleri çalışmalarında en korunaklı alanlardan biri olarak çıkan Çekmeköy’de, depreme sağlam daireler üretiyoruz. Çekmeköy’de yaşama geçen 216 Butik Plus projesinin teslimatları tamamlandı ve yaşam başladı.

İlk kentsel yenileme projemiz olan Kozyatağı 216 Bahar’ın inşaat çalışmaları bitti, en kısa sürede da teslimlerine başlayacağız. Önümüzdeki ay aşağı yukarı 246 konuttan oluşacak yeni bir projenin inşaat çalışmaları için gün sayıyoruz.

Çekmeköy Taşdelen’de inşa edilecek olan 216 Koru Plus Taşdelen’de ön talep toplamaya başladık. Önümüzdeki dönemde de ön satışları yapılacak. Yine 2018 senesinde Çekmeköy Alemdağ’da yeni bir projeye başlamayı hedefliyoruz.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26