Boru içinde lüks oda

Das Park Hotel: Dünyanın En Küçük Oteli

0

Avusturya’nın Linz, Almanya’nın da Bottrop şehirlerinde yer alan Das Park Hotel, sadece küçük bir otel olmasıyla değil tasarımıyla da dikkat çekiyor. Kanalizasyon borularından yapılan bir otel kimin dikkatini çekmez ki? 2004 yılında Andreas Straus tarafından açılan oteldeki odalar en fazla iki kişinin kalabileceği boyutlarda ve borular yani odalar yıl içerisinde ülkenin farklı parklarına da taşınabiliyorlar. Yani aynı zamanda gezici otel olma özelliği de taşıyan işletme, genellikle farklı konaklama deneyimi yaşamak isteyen turistlere hizmet veriyor.

Dev boru içindeki konforlu oda

Nasıl ve nereden aklına böyle bir fikir geldiğini bilemediğimiz Andreas Straus’un oda tasarımları, standart bir oteldeki bir odanın sağladığı çoğu hizmeti verecek şekilde düzenlemiş. Odalarda  çift kişilik yatak, dolap, başucu lambası, priz gibi standart özelliklerden taviz verilmiyor. İlginç odalardaki havalandırma odanın üzerinde yer alınan bir pencere ile sağlanıyor. Üstelik duvarlarda sanatçı Thomas Latzel’in yaratıcı resimleri yer alıyor. Banyo, tuvalet, duş, mini bar ve cafe gibi hizmetler ise Das Park Otel içerisindeki ortak kullanım alanlarında bulunuyor. Otel genellikle şehir merkezine çok yakın mesafelerde kurulduğu için, misafirler market, eczane ve benzeri ihtiyaçlarını yürüme mesafesi uzaklığındaki yerlerden halledebiliyorlar.

En fazla üç gün süren Das Park Hotel deneyimi

 

Otelin ilginç bir ücretlendirme politikası bulunuyor: “Gönlünüzden ne koparsa.” Sistem bu şekilde olunca, işletme sizden otelden ayrılmadan önce, kaldığınız süreye biçtiğiniz bedeli odaya bırakmanızı istiyor. Bu otelde kalmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken tek şey otelin internet sitesine girip rezervasyon yaptırmak. İşletme size oda kapı şifrenizi gönderiyor ve konaklama süresi boyunca odanızın şifresi sadece size özel oluyor. İşletme ile ilgili bir diğer farklı uygulama da konaklama süresi ile ilgili. Bu oteldeki misafirler en fazla üç gün konaklama yapabiliyor. Otel yönetimi bu uygulamanın daha fazla insana misafirperverlik yapabilmek için olduğunu belirtiyor.

 

Şehir merkezinde, hem ekonomik hem de ilginç bir otel

 

Düşük bütçeli seyahatlerde, hem şehir merkezine yakın hem de bütçeye uygun oda arayan gezginler tarafından oldukça sevilen Das Park Hotel oda servisine gece 1’e kadar devam ediyor ve resepsiyonu ise 24 saat açık duruyor. Beton borulardan yapılma bir odada kalmak fikri herkese çok sevimli gelmese de, kolektif hayatı sevenleri ve fazla tüketimden kaçınanları hedefleyen işletme çoğu eleştirmenden de yüksek puan alıyor. İlginin her geçen yıl arttığı otel, kapasitesini arttırma hazırlıkları yaparken, ücret politikasını ise değiştirmeyi düşünmüyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz