Take a fresh look at your lifestyle.

Bosch, Brezilya’nın otoyollarını gözlüyor!

0 7

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin zorlu yol koşullarında, gece karanlıkta veya 175 metreyi aşan uzaklıkta bile yüksek kalitede resim sunan MIC IP starlight 7000HD video kameraları, Brezilyalı otoyol operatörü AutoBAn’ın da tercihi oldu.

Brezilyalı otoyol operatörü CCR AutoBAn, günde 850 bin taşıt tarafından kullanılan otoyolları izlemek için Bosch’un video gözetim çözümlerini tercih etti. AutoBan’ın Operasyonel Kontrol Merkezi’ne, karayolu güvenliğini daha da artırmak için

Bosch-Brezilya’nın-otoyollarını-gözlüyor.jpg">Bosch-Brezilya’nın-otoyollarını-gözlüyor-300x119.jpg" alt="Bosch, Brezilya’nın otoyollarını gözlüyor!" width="300" height="119" srcset="https://www.emlakmanset.com/wp-content/uploads/2016/06/Bosch-Brezilya’nın-otoyollarını-gözlüyor-300x119.jpg 300w, https://www.emlakmanset.com/wp-content/uploads/2016/06/Bosch-Brezilya’nın-otoyollarını-gözlüyor.jpg 630w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />20 adet Bosch MIC IP starlight 7000 HD video kamera eklendi.

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin video gözetim sistemlerinden sorumlu Bölge Pazarlama Müdürü Eros Brito, “CCR AutoBAn, otoyolları kullanan binlerce insanın güvenliğinden sorumlu. Bu nedenle karayollarını izlemek için, Bosch Güvenlik Sistemleri’nin çözümlerini tercih etti. Bosch, teknoloji harikası video gözetim çözümleriyle gerçek zamanlı olarak açık ve doğru bir şekilde tehlikeli durumları değerlendirmeye imkân sağlıyor. Böylece her gün yolcu refahının sağlanmasında oldukça önemli bir katkıda bulunuyor” dedi.

CCR AutoBAn’ın Destek Yöneticisi Odair Tafarelo da Bosch çözümleri sayesinde sağladıkları faydaları şöyle aktardı: “Pazardaki en modern video ekipmanına yatırım yapmak bize kritik durumları tespit etmek ve saniyelerin önemli olduğu durumlarda doğru kararları alabilmek konusunda büyük avantaj sağlıyor. Örneğin; kameralar sayesinde ambulansları yönlendirebiliyor, acil olarak hızlarını azaltmaları gereken durumlarda sürücüleri otoyol koşullarıyla ilgili bilgilendirebiliyoruz.”

Gece ve uzak mesafeden bile yüksek kaliteli görüntü

Bosch’un MIC IP starlight 7000 HD kamerası, Starlight teknolojisi sayesinde çok düşük ışıkta ya da hızlı hareket eden nesnelere dair resimleri bile en yüksek kalitede sunmayı garanti ediyor. MIC IP starlight 7000 HD diğer kameraların yapamadığı, 0.01 lux’tan daha düşük ışıkta video görüntülerini 720p çözünürlükte sunuyor. Ayrıca, diğer kameralar siyah-beyaz moda geçerken, MIC IP starlight 7000 HD, 0.05 lux düşüklüğündeki ışıkta bile net bir görüntü veriyor. Kameralar, 175 metreyi aşan uzaklıkta ve tamamen karanlıkta bulunan nesneleri yüksek çözünürlükte sunabilmek için opsiyonel kızılötesi aydınlatma ile birlikte 30x optik zoom ile donatıldı.

Zorlu ortamlarda bile ayrıntıları gözden kaçırmaz

Bosch’un oldukça dayanıklı olan MIC kameraları, -40 dereceden 60 dereceye kadar en olumsuz hava koşullarına, şiddetli rüzgâra ve yüzde 100’e varan nem oranına dayanacak şekilde tasarlandı.

Bosch-Güvenlik-Sistemleri-Bosch-MIC-IP-starlight-7000HD-1.jpg">Bosch-Güvenlik-Sistemleri-Bosch-MIC-IP-starlight-7000HD-1.jpg" alt="Bosch, Brezilya’nın otoyollarını gözlüyor!" width="800" height="571" />Kameralar, toz ve kurum yüzünden lenslerin düzenli olarak temizlenmesini gerektiren yollar gibi zorlu ortamlarda tam işlevsellik sağlıyor. Kendi kendine temizleme için, operatörler uzaktan kontrol komutu ile entegre olan uzun ömürlü silikon sileceğini etkinleştiriyor ve yağmur suyu lensi temizlemek için kullanılıyor. Ayrıca kamera, buz tutmasını önlemek için ön camın içine doğru sıcak havayı yönlendiren oldukça etkili bir iç üfleyici içeriyor. Kameranın video analitiği sis tespit ettiğinde kamera, optimum görüntü elde edebilmek için otomatik olarak video görüntüsüne ışık ekliyor.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More


Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26