Take a fresh look at your lifestyle.

Bursa’dan ev alacaklar için tavsiyeler

İstanbul'a alternatif olarak görülen şehirlerin başında gelen ve geçmişten günümüze önemli sanayi kentlerinden biri olan Bursa değerini her geçen gün artırıyor. Endeksa verilerine göre Bursa’da son 5 yılda konut fiyatları %56 artış gösterdi.

0 11

Bursa’nın ülkemizin dördüncü büyük şehri olması ve artan nüfusu da Bursa arazi, ev ve taşınmaz fiyatlarını yukarılara taşıyor. Uzun vadeli yatırımcıların arsa seçeneklerini değerlendirdiği Bursa, Uludağ’ın doğu ve batı yakası boyunca değerlenen bölgeleri ile dikkat çekiyor. Endeksa verilerine göre Bursa’da ortalama metrekare satış fiyatı 1.925 TL, ortalama kira 1.320 TL, ortalama konut satış fiyatı 272.000 TL ve konut yatırımının geri dönüş süresi 18 yıl.

Merkezde yer alan bölgelerin yanı sıra Bursa’da merkez dışında otoban yolu üzerindeki yeni yerleşim bölgelerinin de cazibe merkezi haline gelmesi bekleniyor.

İşte öne çıkan Bursa yatırım bölgeleri:

Mudanya’da son 5 yılda konut fiyatları %106 artış gösterdi

İnşaat projeleri ile gündemde olan Bursa Mudanya’da son 5 yılda konut fiyatları iki kat artış gösterdi. Endeksa verilerine göre Mudanya’da ortalama metrekare satış fiyatı 2.200 TL, ortalama kira 1.293 TL, ortalama konut satış fiyatı 313.000 TL ve konut yatırımının geri dönüş süresi 23 yıl.

Nilüfer’de ortalama konut fiyatı 366.000 TL

Şehrin orta ve üst gelir grubuna hitap eden bölgelerinden olan Nilüfer, prestijini korumaya devam ediyor. Satılık ve kiralık konut projelerinin artışı ile öne çıkan bölgede ayrıca şehre yakın alanlardaki arsalar da değer kazanmaya devam ediyor. Arsa yatırımları özellikle yabancıların da ilgisini çekiyor. Hastane, üniversite ve külliye gibi yapıların çevresindeki konut ve arazilerin yükselişi sürüyor.

Endeksa verilerine göre Nilüfer İlçesinde konut fiyatları son 5 yılda %65 artış gösterdi. Ortalama metrekare satış fiyatı 2.225 TL, ortalama kira 1.554 TL, ortalama konut fiyatı 366.000 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 18 yıl.

Osmangazi’de konut yatırımının geri dönüş süresi 17 yıl

Osmangazi Bursa’nın gayrimenkul alanında en hızlı yükseliş gösteren bölgelerinden biri. Bölgede yapılan lüks konut projeleri ile bölgenin değerinin iyice artacak. Endeksa verilerine göre Osmangazi İlçesinde ortalama metrekare satış fiyatı 1.800 TL, ortalama kira 1.287 TL, ortalama konut fiyatı 244.000 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 17 yıl.

Yıldırım’da konut yatırımının geri dönüş süresi 20 yıl

Sağlık projeleri ile adını duyuran Yıldırım’da son 5 yılda konu fiyatları %77 oranında artış gösterdi. Endeksa verilerine göre Yıldırım İlçesinde ortalama metrekare satış fiyatı 1.775 TL, ortalama kira 987TL, ortalama konut fiyatı 240.000 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 20 yıl.

Yenişehir’de ortalama konut fiyatı 187.000 TL

Gemlik limanına yakın oluşu ve yeni otoban projeleri ile değerlenme potansiyeli olan bir diğer yer ise Yenişehir. Oto Test Merkezi’nin kurulmasıyla birlikte Yenişehir bölgesindeki arsaların değer kazanması söz konusu.

Endeksa verilerine göre Yenişehir’de İlçesinde ortalama metrekare satış fiyatı 1.325 TL, ortalama kira 727 TL, ortalama konut fiyatı 187.000 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 23 yıl.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More


Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26