Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Dekorasyon Başakların doğal yeteneği

0 41

Başak burcu insanlarını dış görünüşe bakarak birkaç kelime ile tanımlamak gerekirse temizlik, titizlik ve düzen demek yeterli olur.

Detaycılık, kuralcılık ve mantık sınırları dışında davranmamak da Başak burcunun genel karakteristik özelliklerini tanımlar. Detaylara önem veren, ferah ve geniş mekanları tercih eden Başak burcu insanları, dekorasyon tercihlerini ağırlıklı olarak cam ve ahşap üstüne tasarlar, zeminde mermer ya da granit gibi doğaltaşların kullanımına özen gösterirler.

Başak burcu insanları dekorasyona doğal bir eğilim gösterir. İç mimari ve dekorasyon alanında oldukça fazla sayıda Başak burcundan profesyonel olması dikkat çekicidir. Dekorasyonun bir anlamda ‘düzenleme’ olması, Başak burcu ile doğal bir uyum sağlar. Mantıklı bir kurgu, özen gösterimiş detaylar, seçiçilik ve yüksek estetik düzey Başak burcu insanlarının evlerinde varlığını açıkça hissettirir.

Krem ve açık renkler, bej ve beyaz tonları, sarı ve yeşil gibi çarpıcı kontrastlar, sarının farklı tonları Başak burcunun sevdiği renklerin başında gelir. Ancak gelişmiş kompozisyon yeteneği ve yerleştirme becerisi ile Başak burcu insanları her türlü renk kombinasyonunun üstesinden ustalıkla gelmeyi başarırlar. Diğer yandan, güncel modalar, trend zevkler ya da pahalı objelerle ilgilenmeyen Başak burcu, dekorasyonda kendi tarzını ortaya koyarak algıda büyük fark yaratma becerisini gözler önüne serer.

Oturma odalarında sıklıkla göze çarpan büyük bir kitaplık, pamuklu kumaştan zevkli ve rahat oturma grubuyla sağlanan sıcaklık, dikkatlice seçilmiş otantik objeler, cam objeler, kimi zaman antika eşyalar ve uyum harikası bir dekorasyon stili Başak burcunun yeteneğini açıkça dışavurur. Akıllı bir yerleştirme planıyla mekanı verimli kullanma becerisi ve her türlü yapay duruştan uzak eşya seçimi, dekorasyon dergilerine yansıyacak mükemmelliktedir.

Dekorasyonu sadece işlevselliğe ya da estetiğe yönelik kurgulamayan Başak burcu insanları, fonksiyonellik ve estetiğin hakkını birlikte vererek evin tüm yaşam alanlarında, mutfakta, banyoda ve çalışma odasında apayrı bir düzenleme yapmayı başarırlar. Bu bakımdan dekorasyonda öneride bulunulmayacak tek burcun Başak burcu olduğunu söylemenin yanlış olmayacağını düşünüyorum.

Gökçen Anlı

Tureks Stone Yüksek İç Mimar

 

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.