Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Dekorasyon dünyasının yeni trendleri neler olacak?

2019 yılında kişiselleştirilmiş ürünler ve kiremit tonları öne çıkıyor

0 45

Dekorasyon dünyasının 2019 trendlerine doğa teması ve doğallık hakim olurken; yeni sezon dekorasyonunda kişiselleştirilmiş ürünler, renkli kombinler, ahşap mobilyalar ve kadife dokular öne çıkıyor. Tüketicilerin tasarıma dahil olabildiği kişiselleştirilmiş ürünleri daha fazla konuşacağımızı belirten Buka Tasarım Müdürü Duygu Yarkadaş, merakla beklenen 2019 dekorasyon trendleri konusunda püf noktaları aktarıyor. 

Kozmetik ve moda gibi dekorasyon ve mobilya dünyası da sürekli kendini yenileyerek gelişiyor. Her yılın özel renkleri, ön plana çıkan dekorasyon akımları, evlerini yenilemek isteyenlerin seçimlerinde etkili oluyor. Modüler çözümleri, farklı tasarımları ve değiştirilebilir renkli kılıf sistemiyle sektörde fark yaratan Buka’nın Tasarım Müdürü Duygu Yarkadaş, 2019 yılında ön plana çıkacak dekorasyon trendleri konusunda bilgiler verdi.

Ev dekorasyonunda doğallığın 2019 yılında da varlığını hissettireceğini söyleyen Yarkadaş, “Doğayla uyum sağlayan ve aynı zamanda işlevsel olan mobilyaları dekorasyonda daha fazla göreceğiz. Doğallığın simgesi olan ahşaplar sıklıkla karşımıza çıkacak. Bulunduğu ortama samimiyet katan ahşabı özellikle indigo mavisi, hardal sarısı, yeşil ve tonlarının yanı sıra kırmızı, bordo ve kiremit tonlarıyla da kombin ederek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. El yapımı formları ve dokuları da görmeye devam edeceğiz” dedi.

Doğal dokular ilham olmaya devam edecek 

Sadeleşme akımıyla birlikte değişen hayatlara ve ihtiyaçlara cevap verebilen modüler mobilyaların ön planda olacağını vurgulayan Yarkadaş, yeni dönemin yükselen trendinin minimalizm olacağını söylüyor. Yarkadaş; “Hızlı tempolu şehir hayatının gereksinimleriyle birlikte modüler sistemler ve fonksiyonel mobilyalar önem kazanmaya başladı. Son birkaç yıldır devam eden endüstriyel akım daha doğal doku, renk ve çizgilerle yumuşayarak tasarımlara ilham olmaya devam edecek. Günümüzde kullanıcıların büyük kısmı artık kendi evlerinin benzersiz ve özel olmasını istiyor. Buka koleksiyonlarımızda yer alan modüler mobilyalarımızla kullanıcılarımıza bu özgürlüğü sağlıyoruz.”

Kadifenin cazibesi

Son yıllarda özellikle moda dünyasında popüler olan kadifenin yeni versiyonlarla ilgi görmeye devam edeceğini belirten Yarkadaş, çok büyük bir değişikliğe gidilmeden tek bir koltuğun ya da pufun kadife bir kılıfla değiştirebileceğini ifade ediyor. Tüm sezona ilham kaynağı olacak renklerin başında ise kırmızı, bordo ve kiremit tonlarının geldiğini belirtiyor.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.