Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Dekorasyonda trendlerin burcu İkizler

0 53

İkizler burcu insanlarının genel karakteristik özelliklerine bakarsak zeki, pratik zekalı, yüksek sağduyulu, meraklı ve görev duygularının epey gelişmiş olduğunu görürüz.

Ancak karar vermekte bazen zorlanmaları ve kimi zaman yüzeysel bakışa sahip olmaları da karakterlerini belirleyen özellikler arasındadır. Kişisel özellikleri doğal olarak dekorasyon tercihlerine de yansır.

Dekorasyonda trendlerin burcu İkizlerİkizler burcu insanları meraklı olmaları nedeniyle trendleri yakından takip eder ve yaşam alanlarını trendlere uygun düzenlemeyi tercih ederler. Açık ve parlak renkler dekorasyon zevklerini yansıtır. Açık sarının tonları başta olmak üzere yeşil ve mavi tonlara eğilim gösterirler. Ölçüler itibariyle evleri olabildiğince geniş ve aydınlık olmalıdır. Eşyaların ise birbirleriyle uyumlu olmasına azami özen gösterirler. Beğenilerine uygun bir eşya eğer diğer dekorasyon ürünleriyle yeterince uyumlu değilse, asla evlerine taşımazlar.

Dekorasyonda trendlerin burcu İkizlerDiğer yandan, ikizler burcu insanları sık karar değiştirirler ve dekorasyonda yenilik yapmaları diğer burçlara göre daha sıktır. Hatta bazı ikizler çabuk sıkıldıkları için evlerini bile sık değiştirirler. Tarzlarda ise daha katıdırlar. Geniş kanapeler, epey hacimli mobilyalar ve teknolojik yenilikler salon dekorasyonunda öne çıkar. Ancak hacim küçükse yaşam alanlarında yoğun eşya görmekten hoşlanmazlar. Zemin ve duvar döşemelerinde ise tercihleri daima yenilikçi tasarımlardan yanadır. Doğal sarı tonları yansıtan zemin ve duvar kaplamaları ikizler burcu insanlarının öncelikli  tercihidir.

 

Çift yönlülük, daha doğrusu çift yönlü bir algı yaratma arzusu, ikizler burcuna da adını veren ‘düalizmden’ kaynaklanır. Yan yana duran nesnelerden biri öne çıkmaz. Her iki nesne de kendi varlığını hissettirir. Örneğin bir berjerin yanında duran konsol ve konsolun üstünde duran bir objenin her biri kendi bağımsız varlığını öne çıkarma yarışındadır. Bu düalizm yatak odası ve diğer yaşam alanlarında da kendini gösterir.

Kaldı ki odalar arasında da kendi bağımsız varoluşunu sergileyen bir dekorasyon anlayışı göze çarpar. Yatak odasında geometrik bir stil öne çıkarken, çalışma odasında oval hatlar, bir başka odada son derece yalın bir dekorasyon tercihi göze çarpabilir. Fakat bu görünüm eklektik değildir. İkiz burcu insanlarının evinde hızlı bir tur atarsanız, mekanların arasında bağlantı olduğunu, trendlerin gelişigüzel değil, bilinçli bir tercihle mekana yansıtıldığını keşfedersiniz.

Özetle ikizler burcu insanlarına içgörülerine sadık kalarak tercih yapmalarını tavsiye ediyorum. Sık karar değiştirme ikizlerin belirleyici bir özelliği olsa da, ilk kararlarının ‘doğru’ karar olacağını dair şüphe duymamalarını tavsiye ederim.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.