Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

DSG İnşaat Konkordato İlan Etti

İstanbul’un yeni havalimanının kaba inşaat işlerini alan DSG İnşaat, yer teslim problemlerinden dolayı konkordato ilan ettiğini duyurdu.

0 19

29 Ekim’de resmi açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’nın kaba inşaatının ve asma tavan işlerinin bir bölümünü yapan DSG İnşaat yer teslimi uzadığı için konkordato ilan ettiğini duyurdu. Havalimanının inşaatında toplamda 7.9 milyon liralık iş alan DSG İnşaat otel, rezidans, inşaat, ofis gibi büyük projelerin alt yüklenicisi olarak görev yapıyor.

Daha önce Swissotel, Rixos ve Four Seasons gibi otellerin inşaatını yapan şirket, İstanbul 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 12 Kasım 2018 tarihli kararına göre konkordato başvurusunda bulundu.
İstanbul’un üçüncü havalimanının yapım aşamasında çalışan DSG İnşaat’ın konkordato başvurusunu değerlendiren mahkeme, 3 aylık geçişi süre kararı verdi.

DSG İnşaat Genel Müdürü Cem Itırak yaptığı açıklamada; 2014 yılının sonlarına doğru Türkiye pazarına döndüklerini, İstanbul Havalimanı’nın inşaat işini 8 ayda bitirmeleri gerekirken, 30 aya uzadığını söyledi. Bunun gerekçesi olarak ise İstanbul Grand Airport’un (İGA) yer tesliminde gecikmesi gösterildi.

Yer teslim etme konusunda kendilerine sıkıntı yaratıldığını ifade eden Itırak; “Bizim en büyük şanssızlığımız da maalesef son kapatılan kara parçası, bizim inşaatını yaptığımız alana denk geldi. PB 5 iskele binası. Bizi bu duruma getiren budur.” açıklamasında bulundu.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.