Ege Denizi Depremle Sarsıldı

0

Merkez üssü Ege Denizi olan 6.2 büyüklüğündeki deprem,İstanbul’da da bir çok ilçede hissedildi. Depremi yaşayan vatandaşlar panik içinde dışarıya çıktı.İlk görüntüler geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, merkez üssü Ege Denizi Karaburun İlçesi olan, saat 15.28’de, yerin 6.9 kilometre derinliğinde şiddetli bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) ise depremin büyüklüğünü 6.3 olarak duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre ise merkez üssü Ege Denizi olan 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Sarsıntı İzmir, İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ ve Bursa’da da hissedildi. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde depremi hisseden vatandaşların panikle dışarıya çıktığı görüldü. Depremi hissetiklerinde büyük panik yaşadıklarını belirten bir vatandaşlar,” Depremi “hissedince dışarıya çıktık arkadaşlarla depremi 3-5 saniye kadar hissettik “ dedi başka bir vatandaş ise,” Depremi hissettik zaman kaybetmeden arkadaşlarla dışarıya çıktık. Şimdilik bekliyoruz” diye konuştu.

Depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanıp yaşanmadığıyla ilgili arıştarmaların sürdüğü belirtildi.Karaburun Kaymakamı Muhammed Özyüksel, “Şu ana kadar bize ulaşan can ve mal kaybı yok. Araştırma yapıyoruz” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.