Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum oldu. Murat Kurum'un kim olduğunu merak eden vatandaşlar da kabinenin yeni Çevre ve Şehircilik hakkında araştırma yapmaya başladı.

0

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu listesini belirledi. Yeni dönemin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum oldu. Murat Kurum’un kim olduğunu merak eden vatandaşlar da kabinenin yeni Çevre ve Şehircilik hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, Murat Kurum kimdir?

Murat Kurum’un kim olduğu, adının Çevre ve Şehircilik olarak açıklanmasının ardından merak konusu oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koltuğuna oturacak Murat Kurum’un kim olduğunu ve kariyerini merak eden vatandaşlar, “Murat Kurum kimdir?” sorusuna yanıt arıyor. İşte, Murat Kurum hakkında merak edilen detaylar…

MURAT KURUM KİMDİR?

1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü’ nden mezun oldu. 1999- 2005 yıllarında çeşitli özel kuruluşlarda çalıştı. 2005 – 2006 yılları arasında TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı’nda Uzman olarak görev yaptı. 2006 – 2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü, 2009 – 21.02.2012 tarihleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda Uzmanlık görevlerini üstlendi.

2009 yılından itibaren T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlük görevini icra etmektedir. 1976 Ankara doğumlu olan Murat Kurum evli ve 2 çocuk babasıdır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz