Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

En gözde konut tipleri 2+1 ve 3+1 daireler

Kadınların aradığı daire tipi, emlak manşet anketlerine göre, Mart ayında % 26.1 oranla 3+1 ve % 49.72 oranla 2+1 çıktı. 1+1 arama oranı % 11 seviyesinde kaldı.

0 43

Kadınların aradığı daire tipi, emlak manşet anketlerine göre, Mart ayında % 26.1 oranla 3+1 ve % 49.72 oranla 2+1 çıktı. 1+1  arama oranı % 11 seviyesinde kaldı.

Şubat ayında ise, oranlar yine bu seviyelerde gerçekleşti. Bekar kadınlar için bile fonksiyonel 2+1, aynı büyüklükte de olsa artık 1+1 dairelerden daha revaçta. Çünkü bekar kadınların ikinci bir oda isteği ve özel alan ihtiyacı eskiye oranla daha yüksek.

Birlikte aramayı’ ve ‘ilanları karşılaştırmayı’ seviyorlar!

Kadınların erkeklere oranla daha kararsız olması, detaycılığı ve alternatifleri kolayca karşılaştırarak daha pratik karar verme ihtiyacı, Emlakjet’in sektörde ilk olarak sunduğu inovatif ürünlerden ‘Birlikte arama’ ve ‘İlan karşılaştırma’nın da yıldızını parlattı.

Seçilen 4 ilanın aynı anda tüm özellikleriyle yan yana görüntülenmesine imkân veren ‘İlan karşılaştırma’ ve favori ilan listelerini e-posta yoluyla istenilen kişilerle paylaşma fırsatı veren ‘Birlikte arama’, son dönemde kadınlar tarafından konut aramalarında sıklıkla kullanılıyor.

[totalpoll id=”58800″]

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.