Take a fresh look at your lifestyle.

Engelsiz Yaşam Fuarı 30 Kasım’da kapılarını açıyor

Engelsiz Yaşam Fuarı, 30 Kasım-3 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde

0 25

Engelli ve bakıma muhtaç kişilerin yaşam kalitesini artıran yüzlerce ürünün sunulacağı Engelsiz Yaşam Fuarı’nda ziyaretçiler son teknoloji ürünlerini yakından tanıma fırsatı bulabilecek.

Belediyeler, teknoloji firmaları, sivil toplum kuruluşları gibi katılım sağlayan 10’larca farklı kurum ve kuruluşun yer alacağı fuarda bu sene ilk kez bir Engelli YouTuber da stand açacak.

Youtube kanalında, engelli yaşam konusunda farkındalık oluşturmak adına hazırladığı videolar ile dikkat çeken ve kendisi de tetraplejik bir engelli olan Serhat Erönal, Engelsiz Yaşam Fuarı’nda stand açarak engelli bireylerin günlük hayatta yaşadığı sıkıntıların çözümü için yapmak istediklerini ziyaretçilerle paylaşmayı planlıyor.

Çektiği videolar ile farkındalık yaratmayı amaçlıyor

1996 yılında denizde geçirdiği bir kaza sonucunda boynundaki omurlardan ikisi kırılan ve bunun sonucunda tekerlekli sandalye ile tanışarak yepyeni bir hayata başlayan Erönal, “Hayatta olduğum için yaşamaktansa hayatı yaşamaya karar verdim. Tekerlekli sandalye ile tanıştığım günden bu yana gözlemlerim sonucunda milyonlarca engelli bireyin en büyük ihtiyaçlarının başında motivasyon, deneyim ve sosyal farkındalığın geldiğini fark ettim ve bu noktada neler yapabileceğim konusunda çalışmalara başladım.

Engelleri kaldırma noktasında sosyal medyanın gücünden faydalanarak açtığım YouTube kanalımda engelli bir birey olarak hayata tutunma nedenlerim ve engelli yaşam ile ilgili tecrübelerimi paylaşıyorum. Birçok engellinin merak edip çözüm bulamadığı konular hakkında paylaşımlarda bulunarak engellilerin günlük hayatta sıkıntı çekmeden ve özgürce yaşamaları için öneriler sunuyorum.

İlerleyen günlerde engelli olmak ve engelli özgürlük konularında okullarda seminerler de vererek çocukları ve gençleri okul sıralarında bilinçlendirip; gelecek neslin, ülkemizin engelli bireyler için gerçekten yaşanılabilir bir yer haline gelmesinde katkıda bulunması adına elimden geleni yapmak istiyorum. Engelsiz Yaşam Fuarı süresince, engelli ürünlerini bir engelli olarak yakından inceleyeceğim ayrıca röportajlar da yaparak izlenimlerimi sosyal medya aracılığı ile paylaşacağım ve engelli yaşama dikkat çekeceğim” şeklinde konuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More