Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Facebook ev satışlarına el atar mı?

0 25

Facebook malum gelmiş geçmiş en büyük sosyal medya devi olarak tarihe geçti. Yine Aynı şekilde bir sürü de alternatif dev sosyal medya siteleri de peşinden geliyor. Peki emlak sektörü sosyal medyanın neresinde? Aslında baktığımızda  sosyal medyanın  el değmediği sektör kalmamış desek yeridir.

Sosyal medya olmadan büyüme olmuyor

Yapılan araştırmalar sosyal medya kullanan şirketlerin kullanmayanlara oranları neredeyse en az 10 katı. Facebook ilerleyen dönemlerde birçok emlak ilan sitesinin ekmeğine balta vuracak gibi duruyor. Instagrama baktığımızda neredeyse tam bir ticarethane oldu. Vergisiz dükkan, kira derdi yok, stopaj, ve eleman derdi olmadan bir çok kişi için ek gelir kapısı olmaya başladı.

Ev, işyeri yazlık satışları sosyal medya üzerinden yapılmaya başlandı bile. Üstelik küçük miktar paralar harcıyarak milyonlarca kişiye ulaşma imkanı sunuluyor. Peki bunların riskleri yok mu? oldukça fazla, çünki sosyal medyayı gelir kapısı olarak görenler kadar dolandırıcılık kapısı olarak görenlerde var. Siz siz olun sosyal medyada iş yaparken kar edeyim derken  eldeki bulgurdan da olmayın.

Sosyal Medya Güvenli mi?

Sosyal medya her nekadar güvenlik üst düzeyde olsa da bu sadece hesabınızla alakalı. Facebook veya bir başka sosyal medya ağı şuan için kimseye yaptığı ticaret için güvence vermiyor.  Unutmadan ev alırken veya satarken mutlaka uymanız dikkat etmeniz gereken kurallar var. Bunların dışına çıktığınızda hoş olmayan sonuçların doğabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Bir kaç sene sonra belki daha kısa süre sonra sosyal medya tamamen online satış dükkanları haline geleceği kesin. Şuan bir kısmı öyle zaten daha da ilerleyecek gibi duruyor.

ilhan ÇAMKARA / Emlak Manşet

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.