Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Fi-Side Bahçeşehir 2016 Haziran Son Durumu

0 187

Fi-Side Bahçeşehir projesinden ev alanlar yıllardır teslim edilmesini bekliyor. Peki projede son durum nedir? Gidip yerinde inceledik.

Fi-Side Bahçeşehir Ne Zaman Teslim Edilir?

Bu soruya yöneticiler bile düzgün cevap veremiyor dersek yanlış söylemiş olmayız. Bize söylenen yıl sonuna kadar teslimatlar yapılacak deniliyor. Fakat malum kaç yıldır hep yıl sonu masalı dinliyoruz.

Firmanın başına kayyum atandı, kayyum ne iş yapar merak ediyoruz açıkcası. Kayyum neden var ve neden konut alanlara aylık yada,  en azından 2-3 ayda bir toplayıp açıklama yapmazlar.  Devletin atadığı kayyum döneminde bile asansör faciası yaşanmaya devam ediyor.  Son ölüm olayından sonra proje tekrar faaliyeçmiş gibi görünüyor.

Fi-Side Natamam proje olacak

Mayıs 2012’de teslim edilmesi gereken projeden daire alanlara en büyük şok dairelerin natamam teslim edilecek olması. Fi-Side Bahçeşehir satışa çıktığı 2009 aralık ayında anahtar teslim bir proje olarak satışa sunulmasına rağmen, eski sözleşmeler kimseye söylenmeden  mahkeme kararı ile fesh ediliyor. Mahkeme projenin natamam teslim edilmesine karar veriyor.

Kısacası projeden ev alanların bu evlerde yaşayabilmesi için en az 2 yıl daha geçmesi gerekiyor.  Daireler bugün teslim edilse bile, tüm konutlar aynı anda dekorasyon yapılamayacağından, binalarda sürekli  gürültü ve patırdı eksik olmayacak.  2009 sonunda satışa çıkan proje 2016 yılında da teslim edilecek gibi görünmüyor. Belki bir ihtimal  resim ve video’dan da izlerken göreceksiniz 6-7 blok teslim edilebilir gibi duruyor.

Fiyapı‘nın en büyük hatası  bilgilendirme de sınıfta kaldılar. Firma ilk yıllarında çok hızlı sürede  kaliteli konutlar da yapttı bunu inkar etmiyoruz. Fakat Esenyurt Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa konut mağdurları yarattılar.

Şuan Fi-Side Bahçeşehir‘de satılık daireler  A Blok’larda 190 Bin TL ile 240 Bin TL arasında. Proje tamamlandığında ortalama 2+1 dairelerin fiyatı  400 bin TL ile 600 Bin TL arasında olması bekleniyor

www.emlakmanset.com

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.