Take a fresh look at your lifestyle.

Folkart Vega Satışa Çıktı

Folkart; İzmir’in yeni yıldızı Folkart Vega’yı satışa çıktı

0 13

Adını Lir takım yıldızındaki en parlak yıldızdan alan Folkart Vega projesi, 445 bin liradan başlayan lansman fiyatlarıyla satışa sunuldu.

İzmir ve çevresinde markalı konut projeleri geliştiren Folkart Yapı’nın Alsancak ile Halkapınar arasında, İzmir Körfezi’nin tam karşısında 850 milyon lira yatırım bedeliyle hayata geçireceği yeni projesi Folkart Vega’da lansman satışları başladı.

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ev sahipliğinde 12 ekimde İzmir’de gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtılan proje en yükseği 136 metre olan 4 blokta 843 konut ve rezidans ile 53 ticari birimden oluşuyor.

Basın toplantısında bir konuşma yapan Sancak “Güzel İzmir, Türkiye’nin en çok değerlenen, en hızlı gelişen şehirlerinin başında geliyor. Folkart Vega da, bugüne dek hayata geçirdiğimiz, en özel projelerden biri” diyerek Vega’nın İzmir’in yeni yıldızı olacağını söyledi.

Mesut Sancak sözlerine İzmir’in özelliklerine, doğal güzelliklerine, hayranlık uyandıran tarihsel mirasına vurgu yaparak başladığı basın toplantısında “Öylesine değerli bir şehirde yaşıyoruz ki; turizm, tarım, ticaret, sanayi başta olmak üzere; anahtar özelliğindeki çok sayıda alanda, İzmir’in yolu müthiş açık. Aslında bu açıdan bakıldığında şehrimizin ‘kendisi dışında’ gerçek rakibi yok” dedi.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun, İzmir için yeni bir ufuk açacağını; otoyolun bitimiyle birlikte, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Bursa gibi iller arasında yüksek seviyede ekonomik ilişkilerin gündeme geleceğini belirten Sancak, yatırımların çok önemli olduğuna dikkat çekerek “Bu gelişmeler ışığında, yakın çevrenize baktığınızda, çok sayıda beyaz yakalının, İstanbul’dan yeniden İzmir’e döndüğünü görebilirsiniz. Çünkü artık sıkışan İstanbul’dan uzaklaşmak isteyen ve yeni bir yaşam kalitesinin hayalini kuran insanlar, İzmir’e göç etmeye başladı. İzmir’e ‘tersine bir beyin göçü’ başladı. Bu durumu, iyi yönetmek, hepimizin görevi” şeklinde sözlerine devam etti.

‘İzmir’in bu yükselişi döneminde’, şehrin yereldeki kalkınma hareketinin, yeni kamu yatırımlarının, yabancı yatırımcının gelişinin ve özel sektörde her alanda yapılacak güçlü, yeni yatırımların önemine değinen Sancak; “Biz kendimize, güzel ve büyük Türkiye’ye, İzmir’e ve bunların toplam gücüne inanıyor ve güveniyoruz. Türkiye’nin, tüm kurumları ve stratejileriyle, hızlı ve güçlü politikalarıyla, ekonomik hedeflerinde ilerleyeceğine inanıyoruz” diyerek ekonomide tüm dünyada farklı nedenlerle, dönem dönem olumsuzlukların yaşanabileceğinin de altını çizdi.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More