Göztepe Parkı Geçici Olarak Kapatılıyor

Göztepe Parkı metro çalışmaları için geçici olarak kapatılıyor

0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniye Ataşehir Göztepe metrosu çalışmaları kapsamında Göztepe Parkı’ndaki tenis ve basketbol sahalarının bulunduğu alana geçici şantiye alanı kuracaklarını söyledi.

Topbaş, çalışmaları süratle bitirip sonra tenis kontlarını tekrar yerine koyacağız dedi…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniye Ataşehir Göztepe metrosu çalışmaları kapsamında Göztepe Parkı’nı süreli olarak kapatacaklarını açıkladı.

Göztepe 60. Yıl Parkı’ndaki tenis ve basketbol sahalarının bulunduğu bölümünde geçici şantiye alanı kuracaklarını belirten Topbaş, “”Göztepe Parkı’nın olduğu yere metro istasyonu geliyor. Süreli olarak kapatacağız. Kazılarımızı yapacağız. Daha sonra 7 tenis kortunu tekrar yerine koyacağız. Bunu da özellikle Kadıköy halkına duyurmak istiyorum, yanlış değerlendirmesinler. Yapmakta olduğumuz bu metro çalışmaları hızlı bir şekilde sonlanacak” dedi.

İBB’den yapılan açıklamaya göre, çalışmalardan yeşil bölgeler hiçbir şekilde etkilenmeyecek. Hat tamamlandıktan sonra söz konusu alanda metro giriş çıkışlarının yanı sıra metro meydanı, 2 tane tenis sahası, çocuk trafik eğitim parkı da yer alacak.

Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattı 13 Km hat üzerinde toplam 11 istasyondan oluşuyor. Ümraniye Göztepe arası seyehat süresini 26 dakikaya indirecek olan hat saatte tek yönde 35 bin yolcu taşıyabilecek.

Ümraniye Göztepe metro hattı Göztepe istasyonunda marmaray ile, Yenisahra istasyonunda Kadıköy Kartal metro hattı ile Çarşı istasyonunda ise Ümraniye Çekmeköy metro hattı ile entegre olacak.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy

Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26