Take a fresh look at your lifestyle.

Hafriyat için artık ruhsat beklenmiyor

Yeni yönetmeliğe göre, daha önce hafriyat için gereken ruhsat zorunluluğu ortadan kalkıyor. 2018 imar yönetmeliğinde hafriyat ve iksa ruhsatı, yapı ruhsatından önce verilerek hafriyat işlemleri daha kısa bir sürede tamamlanabiliyor.

0 2

Binalara paratoner konulmasının yaygınlaşmasını amaçlayan binaların yangından korunması hakkında çıkan yönetmelik gereğince sağlık ve eğitim tesisleri, umumi binalar, içinde patlayıcı madde bulunan binalar, oteller, yüksek bina ve tesislerde paratoner koyulması mecbur hale getiriliyor.

Ayrıca kamu binaları haricindeki diğer yapılarda avan proje mecburiyeti de kaldırılıyor ve yapıların teraslarının bahçe olarak kullanılmasına hatta buralara havuz yapılmasına da izin veriliyor.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More


Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26