Take a fresh look at your lifestyle.

İlhan Erdal “Konut Faiz Oranlarında Düzenleme Yapılmalı”

Tona Yapı ve Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, içinde bulunduğumuz zaman diliminin konut almak için çok uygun olduğunu söyledi. Erdal, yükselen faiz oranlarının konuta olan talebi düşürdüğünü de sözlerine ekledi.

0 33

“Küresel ve ülkesel gelişmelerin etkilerini yaşadığımız durağan bir yıl geçirdik ”açıklamasında bulunan İlhan Erdal sözlerine şöyle devam etti: “ Bu durağanlık her sektörü olduğu gibi inşaat sektörüne de yansıdı. Türkiye inşaat sektörü temsilcileri, olabildiğince bu durumu fiyatlarına yansıtmamaya çalıştı. Yaptığımız çalışmalarla ve kampanyalarla biz de bu durumu desteklemeye çalıştık. Türkiye ve Ankara konut sektöründe sıkıntılı günler geçiriyor. Bu sıkıntı, arzın fazlalığından kaynaklanıyor.”

Konut almak için doğru zaman

1,15 üzerine çıkan konut faiz oranlarının konut satışlarını etkilediğini kaydeden Tona Yapı ve Safe İnşaat Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal sözlerine şunları ekledi: “Talepte de faizlerin yüksek olması sebebiyle bir düşüş var. İhtiyaç sahipleri yine de doğru tercihle doğru yerde konut sahibi olmak için ilgiyi devam ettiriyor. Döviz kurları ve döviz kurları ile birlikte emtia fiyatlarının da yükselmesinden kaynaklı bir fiyat artışı söz konusu. Bu fiyat yüksekliğini maalesef bizim gibi konut üreticileri şu anda fiyatlarına yansıtmıyor. Tüketici bu anlamda çok avantajlı. İçinde bulunduğumuz dönem bu şartlara bakıldığında tam konut alınacak zaman diyebilirim.”

Yazlık sinema ile nostalji rüzgarı

Duru Beytepe’de kusursuzlukla tasarlanan, günün yorgunluğu ile stresinin atılabileceği sosyal aktivite alanları olduğunu söyleyen İlhan Erdal “Yazlık Sinema ile nostalji rüzgarını yakalarken, Organik Hobi Bahçesi, Terapi Bahçeleri, Aromatik Bahçeler, Çim Amfi, Hobi Bahçesi alanlarında ise keyifle vakit geçirebileceğiniz alanlar oluşturduk. Bu alanları planlarken aynı zamanda evinize gelecek olan misafirlerinizi keyifle ağırlayabileceğiniz, toplantı odalarını ve davet salonlarını da unutmadık” dedi.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More