Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İnistanbul Hayat da çok yakında satışa çıkıyor

1 33

Yoğun ilgi gören İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal’in ardından İnistanbul Hayat da yakında satışa çıkıyor. Ön talep döneminde çok kısa sürede 3000’e yakın talep alan İnistanbul Hayat’a ilgi şimdiden yoğun.İnistanbul Hayat da çok yakında satışa çıkıyor

Türkiye gayrimenkul sektörünün iki öncü şirketi İş GYO ile Nef’in İstanbul Topkapı’da birlikte inşaatına başladıkları İnistanbul projesi gördüğü yoğun ilgiyle Türkiye’nin en çok satan ve en hızlı satan projesi unvanına sahip oldu. İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal’in ardından üçüncü proje İnistanbul Hayat da çok yakında satışa çıkıyor.

İş GYO ve Nef’in ilk projesi İnistanbul Gala, yoğun ilgiyle karşılanmış, ön talep döneminde projenin temeli dahi atılmadan 1.142 konuttan 874’ünün üç haftada satılan İnistanbul Gala’nın ardından, ikinci proje İnistanbul Lokal yoğun ilgi nedeniyle beklenenden altı ay önce satışa çıkmıştı. Bugüne kadar her iki projenin toplamında satılan konut sayısı 1.721 oldu. Diğer projelerde olduğu gibi üçüncü proje İnistanbul Hayat’ta da ön talep döneminde yoğun ilgiyle karşılaştı. İnistanbul Hayat için ön talep sürecinin başladığı 9 Nisan tarihinden bu yana 3000’e yakın talep toplandı.

Avantajlı fiyat ve ödeme

İnistanbul, 376.000 TL’den başlayan fiyatlarla, 48 ay vade farksız ödeme veya %0,99 faiz avantajı sunuyor.

Ödüllü tasarım, yüksek yatırım değeri

Mimari tasarımını Perkins+Will’in üstlendiği ve “En İyi Mimari Tasarım” ödülüne layık görülen İnistanbul, İstanbul Topkapı’da, eski Şişecam fabrikasının bulunduğu 80 dönümlük arsa üzerinde 470 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçecek.

Projenin yer alacağı konum, yüksek yatırım değeri ile öne çıkıyor. 35.000’e yakın işletmenin yer aldığı bölge 1,3 milyon kişiye de ev sahipliği yapıyor. Alışveriş merkezleri, eğitim kurumları, spor ve kültür tesisleri gibi canlı bir yaşamın ana unsurlarını içerisinde barındıran Topkapı’daki projeye özellikle İstanbul’un Avrupa yakasında çalışan bireyler ve aileler büyük ilgi gösteriyor.

Her yere yakın

İnistanbul Hayat, İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal ile birlikte, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa yerleşkesinin tam karşısında yer alacak. İnistanbul, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünün karşısında, Davutpaşa metro istasyonuna 100 m, Yenikapı Hızlı feribot iskelesine 7 dakika, Marmaray’a 3,2 kilometre, Yenikapı sahil yoluna 4 kilometre, Yenikapı Hızlı Feribot iskelesine 5 kilometre, TEM karayoluna 7 kilometre, Ataköy’e 7 kilometre ve Zincirlikuyu’ya 8 kilometre mesafede bulunuyor. Zincirlikuyu, Çağlayan, Yenikapı, Bakırköy, Ataköy ve Atatürk Havalimanı gibi merkezleri birbirine bağlayan ve yatırımcıların yüksek yatırım değeri atfettiği ana aksın ortasında yer alan proje için 1,5 yıl süren detaylı hazırlık süreci yaşandı. Küçük bir şehrin inşasını temel alan bir ayrıntı seviyesine sahip “master-plan” İnistanbul Hayat’ı, şehrin örnek projelerinden biri haline getirecek.

Ailenin her üyesine hitap eden sosyal olanaklar

İnistanbul Hayat’ta fitness salonu, kapalı basketbol ve futbol sahaları, squash kortu, çocuk oyun alanı, teras alanı, yürüyüş yolları, yüzme havuzu gibi aileler, gençler, çocuklar için sunulan sosyal olanakların yanı sıra kapalı otopark ve güvenlik de bulunuyor.

Odalar rakamlarla sınırlı değil

İnistanbul’da, daha önceki Nef projelerinde uygulanan “Foldhome” konseptine yer veriliyor. Bu konsept kapsamında satın alınan ünite 1+1, 2+1, 3+1 ya da 4+1 biçiminde oda yapılarına sahip olsa da misafir ağırlama, çocukların oyun oynama ihtiyacı, film izleme, halı saha maçı yapma gibi amaçlar için farklı amaçlar için özel olarak tasarlanmış Foldhome odalarından yararlanılabiliyor. Bir sosyal tesisten farklı olarak Foldhome konseptinde sabit aidat bulunmuyor. İnistanbul sakinleri, gün ve saati bildirdikten sonra oyun odasını, geniş katılımlı yemekler için yemek odasını, geniş mutfağı, spor odasını, sinema salonunu ve daha birçok odayı kullanabiliyor ve aidat yerine, odayı kullandıkları kadar ücret ödüyorlar. Dünyada bir ilk olan foldhome konseptiyle yaşam alanları daha da genişleyen ev sahipleri, bunların dışında ayrıca dilediklerinde kullanabilecekleri kişisel gelişim stüdyosu, davet, müzik, misafir, sinema, playstation, toplantı, eğlence, parti ve kareoke odalarından da faydalanabilecekler.

Bilgi için http://www.inistanbultopkapi.com adresinden faydalanılabiliyor.

 

1 yorum
  1. Ayşegül İkbal diyor

    Yeni projelerden ev almak mantıklı fakat tedirginlik de olmuyor değil

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.