Take a fresh look at your lifestyle.

İnşaat Sektörü 2018’de Yatırıma Hız Verecek!

“2018 yılı inşaat sektörü için yeni yatırımların yılı olacak”

0 45

Türkiye ekonomisinde gelişimin ana eksenini oluşturan inşaat sektörü, kendisine bağlı 200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratarak bir lokomotif görevi görüyor.

Bu anlamda inşaat sektörünün sürdürülebilir ekonomik başarının en önemli aktörü olduğunu söyleyen Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli, hem Royal Group hem de sektör adına önemli gelişmelerin yaşandığı 2017 yılını değerlendirdi.

“Sürdürülebilir başarı için istikrarlı ekonomik koşullar gerekir”

İstikrarlı büyüme ve istihdamın en önemli kaynağının inşaat sektörü olduğunu söyleyen Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli “İnşaat sektörü her zaman canlı ve hareketli bir sektör. Bu canlılığı sağlayan en önemli faktörler ise büyük kentlerde devam eden kentsel dönüşüm hamleleri ve hükümetin uyguladığı yapıcı politikalar.

Bu yönden bakıldığında inşaat sektörü özellikle de Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için iç dinamikleri sayesinde ekonomiyi domine eden ve dengeleri sağlayan bir kumanda görevi görüyor. Sağladığı istihdam olanaklarıyla ülke ekonomisi üzerinde ciddi iyileştirmeleri söz konusu. Bu bağlamda sürdürülebilir bir ekonomik büyümeden söz etmek için güçlü ve istikralı bir inşaat sektörüne ihtiyacımız olduğuna inanıyorum” dedi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More