Take a fresh look at your lifestyle.

İstanbul’a dev yatırımla metro hattı!

İstanbul'un Yeni metro hatlarına 36 Milyar TL

0 15

İstanbul’a 13,5 yılda 105 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sadece devam eden metro projelerinin 36 milyar TL olduğunu söyledi….

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kabataş- Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunun 1,5 kilometresini basın mensuplarıyla incelemelerde bulundu.

İstanbul’a 13,5 yılda 105 milyar TL’lik yatırım yaptıklarına dikkat çeken Özhaseki, sadece devam eden metro projelerinin 36 milyar TL değerinde olduğunu söyledi.

Başkan Topbaş, “Bu çok büyük bir rakam. Biraz önce Eyüp Alibeyköy’den metro tüneline girdik, 1500 metre yürüyerek Gültepe’nin altından geçtik ve Kağıthane’den çıktık. Hemen arkamızda da Gayrettepe-3. Havalimanı Metro Hattı’nın kazıları var. Her yerde bir iş, her yerde bir yatırım var.”dedi.

Kadir Topbaş :” Kentsel Dönüşüme Hız Vereceğiz”

İstanbul’daki kentsel yenileme çalışmalarına hız vereceklerini belirten Topbaş, “Dün Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki belediyemizi ziyaret etti ve İstanbul’daki kentsel dönüşümü masaya yatırdık. Bakanlığın ve belediyemizin üst kademe yöneticileri ile beraber İstanbul’un mahallelerini Fikirtepe başta olmak üzere tek tek ele aldık. İstanbul’daki kentsel yenileme çalışmalarına hız vereceğiz” dedi.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More