İstanbul’da deniz ulaşımına 4 Yeni Hat

0

Şehir hatları yaz tarifesi ile birlikte bazı hatlarda sefer artışına gidilirken, dört yeni hat ve yenilenen iskelelerle her iki yakada kıyıya paralel Sarıyer- Eminönü Hattı, Beykoz-Üsküdar Hattı,  Bostancı-Karaköy Hattı ve tarifeli hale getirilen Ortaköy-Üsküdar Hattı olmak üzere 4 yeni hatta seferlere başladı.

Kara trafiğini azaltmak, denizin toplu ulaşımdaki payını artırmak için hizmete alınan yeni hatların, zaman içerisinde yaygınlaşarak kullanımının artması bekleniyor. Yeni bir hattın kullanım talebinin artması, süreklilik ve seferlerin sıklığı ile doğru orantılı olduğu düşünülerek sefer tarifesinin belirlendiğini söyleyen yetkililer, bu şekilde kara trafiğinin azaltılacağına inanıyorlar.

Hatların güzergâh ve tarifeleri ise şöyle;

- Advertisement -

Beykoz- Üsküdar hattı Anadolu Kavağı’ndan hareket ederek Beykoz – Paşabahçe – Anadolu Hisarı – Çengelköy – Beylerbeyi iskelelerine uğrayarak Üsküdar’da son buluyor.

Beykoz- Üsküdar Hattı Rumeli Kavağı’ndan hareket ederek,  Sarıyer – İstinye – Arnavutköy – Beşiktaş iskelelerine uğrayarak Eminönü’nde son buluyor

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz