İstanbul’un Konutta Yıldızı Parlak 6 Bölgesi

İstanbul’da konut yatırımında en çok tercih edilen 6 bölge

0

Günümüzde en güvenilir yatırım aracı olarak görülen konut yatırıma popülerliğini koruyor. Peki İstanbul’da nereden konut alınır? Yatırımcılar en çok hangi bölgeleri tercih ediyor?

Konut yatırımı diğer yatırım araçlarına nazaran daha güvenilir bir liman olarak ilgi görmeye devam ediyor.Özellikle doğru lokasyona yapılan yatırım altından daha çok kazandırıyor. Peki İstanbul’da nereden konut alınır? Yatırımcılar en çok hangi bölgeleri tercih ediyor?

İstanbul’da konut yatırımında en çok tercih edilen 6 bölge
1-) Arnavutköy
2-) Şile
3-) Beykoz
4-) Başakşehir
5-) Tuzla
6-) Kartal

1-) Arnavutköy
Arnavutköy 3. Havalimanı ve 3.Köprü ile popülerliğini artırdı. Her iki projeye de yakın konumda olan Arnavutköy’de projeler açıklanır açıklanmaz konut ve arsa fiyatları uçtu. Gelecek vaat eden bölge haliyle yatırımcıların bir numaralı adresi olarak öne çıkıyor.

2-) Şile
Şile son 5 yıldır yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Bölgede konut fiyatları hızla artıyor. Bölge doğal güzelliği ile öne çıkıyor.

3-)Beykoz
3. köprü bağlantı yolları,Üsküdar ve Beykoz’dan geçmesi planlanan metro hattı projesi ile Beykoz son yıllarda gayrimenkul sektörünün yeniden canlandığı bölgelerden biri oldu.

4-) Başakşehir
İstanbul’un yeni yerleşim yerlerinden Başakşehir yeni konut ve ticari projelerle yatırımcıların gözdesi oldu. Bölge özelikle planlı yerleşimi ile dikkat çekiyor.

5-) Tuzla
Havaray çalışmalarının bitmesi ile Tuzla’da konut fiyatlarının önemli derece artması düşünülüyor. Tuzla ve Pendik çevresi hem havaalanına yakın olması hem de yeni yapılması planlanan şehir içi metro ve havaray çalışmaları ile gelişimin net olarak gözlendiği bölgelerden biri oluyor.

6-) Kartal
Kentsel dönüşüm projesi ile dikkatleri üzerine çeken Kartal, bugün çok sayıda markalı konut projesine ev sahipliği yapıyor. Hızla kabuk değiştiren Kartal, özellikle metronun devreye girmesi ile yıldızını parlattı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.