Emlak Manşet
Emlak Haberleri ve Güncel Konut Projeleri

İşte TCDD tarafından planlanan yeni demiryolu hatları

TCDD demiryolu yatırımlarına ara vermeden devam ediyor

0

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ulaşım yatırımların ara vermeden devam ediyor. TCDD’nin Karaman’dan Kars’a Çorum’dan Samsun’a kadar birçok ilde yeni demiryolu hattı planları bulunuyor. İşte TCDD’nin yeni demiryolu projeleri ve o projelerde son durum;

EKSİŞEHİR ANTALYA/ANTALYA-KAYSERİ HIZLI TREN HATTI

Antalya-Burdur/Isparta-Afyonkarahisar-Kütahya-Eskişehir ve Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren projelerinde kesin proje hazırlama çalışmaları sürüyor.

KARAMAN-EREĞLİ-ULUKIŞLA-YENİCE HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ

Altyapı ve sinyalizasyonda yapım çalışmaları, elektrifikasyonda proje hazırlama çalışmaları ile Ulukışla-Yenice arası proje hazırlama çalışmaları devam ediyor.

YERKÖY-KAYSERİ YÜKSEK HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ

Ankara-Sivas YHT hattına bağlantılı olarak 142 kilometre uzunluğundaki Yerköy-Şefaatli-Kayseri arasında 250 km/sa hız yapabilen yeni çift hatlı, elektrikli ve sinyalli olarak yapılacak. Kesin proje hazırlama çalışmaları tamamlanmak üzere olan hattın yıl içerisinde yapım ihalesine çıkılması planlanıyor.

ERZİNCAN-ERZURUM-KARS DEMİRYOLU PROJESİ

Erzincan-Erzurum ve Erzurum-Kars kesimlerinin proje hazırlama ihalesine yıl içersinde çıkılması planlanıyor.

KIRIKKALE-ÇORUM-SAMSUN DEMİRYOLU PROJESİ

Kırıkkale-Çorum-Samsun demir yolu projesinde proje hazırlık çalışmaları devam ediyor. Samsun ilini, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesine bağlayacak ve Türkiye’nin en önemli kuzey-güney aksı olacak proje ile söz konusu demiryolu koridor yüksek standartlı hale dönüştürülecek. Ayrıca, Yerköy-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla demiryolu projesinin tamamlanması ile Samsun-Mersin limanları arası demiryolu bağlantısı sağlanarak kuzeyden güneye kısa sürede ulaşılması hedefleniyor.

Şengül Kırmızıtaş

Cevap bırakın