İşte TCDD tarafından planlanan yeni demiryolu hatları

TCDD demiryolu yatırımlarına ara vermeden devam ediyor

0

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ulaşım yatırımların ara vermeden devam ediyor. TCDD’nin Karaman’dan Kars’a Çorum’dan Samsun’a kadar birçok ilde yeni demiryolu hattı planları bulunuyor. İşte TCDD’nin yeni demiryolu projeleri ve o projelerde son durum;

EKSİŞEHİR ANTALYA/ANTALYA-KAYSERİ HIZLI TREN HATTI

Antalya-Burdur/Isparta-Afyonkarahisar-Kütahya-Eskişehir ve Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren projelerinde kesin proje hazırlama çalışmaları sürüyor.

KARAMAN-EREĞLİ-ULUKIŞLA-YENİCE HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ

Altyapı ve sinyalizasyonda yapım çalışmaları, elektrifikasyonda proje hazırlama çalışmaları ile Ulukışla-Yenice arası proje hazırlama çalışmaları devam ediyor.

YERKÖY-KAYSERİ YÜKSEK HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ

Ankara-Sivas YHT hattına bağlantılı olarak 142 kilometre uzunluğundaki Yerköy-Şefaatli-Kayseri arasında 250 km/sa hız yapabilen yeni çift hatlı, elektrikli ve sinyalli olarak yapılacak. Kesin proje hazırlama çalışmaları tamamlanmak üzere olan hattın yıl içerisinde yapım ihalesine çıkılması planlanıyor.

ERZİNCAN-ERZURUM-KARS DEMİRYOLU PROJESİ

Erzincan-Erzurum ve Erzurum-Kars kesimlerinin proje hazırlama ihalesine yıl içersinde çıkılması planlanıyor.

KIRIKKALE-ÇORUM-SAMSUN DEMİRYOLU PROJESİ

Kırıkkale-Çorum-Samsun demir yolu projesinde proje hazırlık çalışmaları devam ediyor. Samsun ilini, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesine bağlayacak ve Türkiye’nin en önemli kuzey-güney aksı olacak proje ile söz konusu demiryolu koridor yüksek standartlı hale dönüştürülecek. Ayrıca, Yerköy-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla demiryolu projesinin tamamlanması ile Samsun-Mersin limanları arası demiryolu bağlantısı sağlanarak kuzeyden güneye kısa sürede ulaşılması hedefleniyor.

Şengül Kırmızıtaş

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz