Kartal Konut Projeleri

Kartal Satılık Konut Projeleri Hakkında

0

İstanbul Kartal konut projeleri fiyatları, kampanyaları, teslim tarihleri, ödeme planları, konumları, üç boyutlu görünümleri, kat ve vaziyet planları ile iletişim bilgilerinin yanı sıra İstanbul Kartal ulaşımı, ekonomisi, gayrimenkul yatırımcıları için özel analizler ve bilgiler bu sayfada yer almaktadır. İstanbul Kartal konut projeleri haberlerini, İstanbul Kartal konut projeleri fırsatlarını ve İstanbul Kartal haberlerini bu sayfada takip edebilirsiniz.

 

İstanbul Kartal’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda %317 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 71.000 TL seviyesinde olan Kartal satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 117.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Kartal satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak yeniden 100.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Kartal satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının dördüncü çeyreğinde de sürdürmüş ve 300.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

- Advertisement -

Kartal Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Kartal’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda %444 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 254 TL seviyesinde olan Kartal kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 604 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Kartal kiralık ev fiyatları, 454 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının dördüncü çeyreğinde de devam ettiren Kartal kiralık daire fiyatları, 1.382 TL seviyesine ulaşmıştır.

Kartal Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Kartal’da yaklaşık olarak 457.000 kişi yaşamaktadır. Kartal’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 yaş ile 45 yaş aralığındadır. Kartal’da yaşayanların yüzde 62’lik kısmı evli kalan yüzde 38’lik kısmı ise bekârdır. Kartal bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Kartal’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir.

Kartal’daki Önemli Hastaneler

Kartal Türkmed Diyaliz Merkezi, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi, Murat Uçkan Aile Sağlık Merkezi, Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi Polikliniği ( Taşocakları ), Yakacik Kadin Dogum Ve Cocuk Hastaliklari Hastanesi, Semiha Şakir Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Klinikleri, Yakacık Çocuk Hastanesi, Yavuz Selim Devlet Hastanesi, Asya Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi, Megapol Hastanesi, Yavuz Selim Hastanesi Polikliniği, Yakacik Tip Merkezi

Kartal’daki Önemli Okullar

Atatürk İlköğetim Okulu Kartal, Hacı İsmail Gündoğdu Çok Programlı Anadolu Lisesi, Era Koleji, Medine Tayfur Sokmen Lisesi, Ahmet Şimşek Koleji, Yakacık Doğa Lisesi, Mehmet Hilmi Altay Ilk Ogr, Kartal Satranç Merkezi, Aydın Alper Koleji, Hacı Hatice Bayraktar Koleji, Yesevi Sağlık Koleji, Disk Anadolu Teknik Meslek Lisesi, Fen Bilimleri Okulları Yakacık, Medine Tayfur Sokmen Lisesi

Kartal’daki Önemli Alışveriş Merkezleri

Real Avm, M1 Kartal Avm, İstanbul Tic Avm Maxis, Migros

Kartal Lokasyon

Kartal ilçesi, Kocaeli yarımadasının güneybatı kesiminde yer alır. Doğusunda Pendik, batısında Maltepe, kuzeyinde Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçeleri, güneyinde ise Marmara denizi ile çevrilidir. Kartal 20 Mahalleden oluşmakta olup, 2186 adet Cadde ve Sokak mevcut olup, yüzölçümü Aydos ormanı dahil Kartal Merkezi 391,73 km2 dir. İstanbul’ un en yüksek tepesi olan 573 m. yüksekliğindeki Aydos Dağı kısmen Kartal sınırlarında bulunmaktadır.

Kartal Ulaşım

Kartal’da ulaşım denizyolu, demiryolu ve otoyol ile sağlanmaktadır. Kartal, Kurtköy ‘de bulunan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na on beş dakika uzaklıktadır. Kartal’dan Adalar ilçesine vapur, Yalova iline de deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır.

Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giden otoban ve E5 karayolu da Kartal’dan geçer. Kadıköy-Kartal arası uzanan Bağdat Caddesi ve Tuzla ile Bostancı arası sahil yolu Kartal’daki diğer karayolu ulaşım seçenekleridir. Kartal’a Haydarpaşa-Gebze arasında çalışan banliyö ve Haydarpaşa-Adapazarı arasında çalışan Adapazarı Ekspresi’yle de ulaşılabilir. Temmuz 2012’de açılan Kadıköy-Kaynarca metrosunun bir durağı Kartal’dadır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz