Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Kayseri’ye 500 konutluk sosyal konut uygulaması

"Oruçreis, Sancaktepe, Boztepe; Yeşil Mahallesinde ilk etapta TOKİ ile 500 konutluk rezerve alanı üretilecek.

0 3.254

Murat Kurum :” Bu alanda az katlı, özümüzü, kültürümüzü yansıtan bir projeyi bu alanda yürüteceğiz. Argıncık Mahallemiz 3 milyon metrekarelik bir alanda riskli binaların bulunduğu bir alan.

Bu alanda kentsel dönüşüme başlıyoruz. 2019 yılında başlamak üzere vatandaşlarımıza sunacağız ve 2023 yılında bitireceğiz.

Yunus Emre Mahallemizde Kocasinan Belediyemiz kentsel dönüşüm projesini başlattı. Burası 1 milyon 250 bin metrekarelik bir alan.

Belediyemiz başladığı etapları bitirdikten sonra bu alanda TOKİ az katlı bir örnek proje yapacak. Ayrıca tüm ülkemizde sosyal konut uygulamamız var. Sanayide çalışan, emekli, alt gelir grubumuza verilmek üzere 500 konutu Kayseri‘de de kura sistemiyle vatandaşlarımıza sunacağız.

Kayseri Millet Bahçesinin yapımına bu yıl başlanacak

“Hedefimiz her ilimize bir millet bahçesi yapabilmek. Bu bağlamda 2023 yılı eylem planı çerçevesinde kişi başı yeşil alan alanını 15 metrekareye çıkarma isteğimiz var. Hava İkmal olarak bilinen 1 milyon 200 metrekarelik bir alanı Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız yapıp 2019 yılında halkımızın hizmetine sunmuş olacak. Aynen Minyatürk’te olduğu gibi bir gezi alanı, Hava İkmal Müzesinin bir parçası, millet kıraathanesi, gezinti alanlarının olduğu bir projeyi kazandırmış olacağız.”

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.