Take a fresh look at your lifestyle.

Kısa tatilleri verimli hale getirecek 3 öneri

0 5

Gideceğiniz yeri belirlediniz, biletinizin ve kalacağınız yerin rezervasyonunu yaptınız. Şimdi arkanıza yaslanın ve yapacağınız tatilin size katacağı dinginliğe odaklanın. Kafanızı meşgul edecek detaylardansa bu tatilden beklentilerinizi karşılayacak oluşumlara yönelmeniz, tatilinizi daha verimli hale getirecek ve tatilinizi eğlenceli geçmesini sağlayacak.

1. Gereksiz eşyalardan kurtulun

Tatile gittiğinizi ve bunu günlük yaşantınıza kısa bir süreliğine de olsa ara vermek için yaptığınızı unutmayın. Bu yüzden yanınıza temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak olanlar dışında eşya almayın. Daha fazla eşya daha fazla sorumluluk demektir. Ve daha fazla sorumluluk daha huzursuz bir tatil geçirmenize sebep olur.

2. Spontan bir tatil geçirin

Günlük yaşamınızda zaten yeterince programlı yaşıyorsunuz. Bırakın neler yapacağınıza yaşananlar ve kendiliğinden gelişenler karar versin. Bu tatil maceranızı öyküleştiren siz olmayın. Çünkü bu da bir sorumluluktur. Sorumluluklardan uzak kendinizi hayatın doğal akışına bırakırsanız, hiç beklenmedik sürprizlerle keyfiniz artar ve tatilden beklentilerinizin ötesine geçersiniz.

3. Tutkularınızı da yanınızda götürün

Sizi siz yapan, tutkularınızı iç dünyanızda temsil eden ne varsa yanınıza almayı unutmayın. Bu bir defter, bir futbol topu ya da bir kitap olabilir. Düşüncelerinizin berraklaştığı, kafanızın rahatladığı tatil günlerinde tutkularınızı yaşamak çok daha keyif verici olacaktır. Kendinize zaman ayırmanız için yaptığınız bu tatilde içinize dönerek dış etkilerden uzaklaşın.

Cevap bırakın