Listeleri Karşılaştır

Kışın yapabileceğiniz 5 şahane aktivite

Kışın yapabileceğiniz 5 şahane aktivite

1. Dans edin

Eğlenceli olmasının yanı sıra her yaşta formda kalmanızı sağlar. Monoton hayatınızı renklendirmek için iyi bir aktivitedir. Dans etmek kilo vermenizi sağlar, enerjinizi artırır, kalp sağlığı için de son derece faydalıdır. Psikolojiye de harika gelir, demedi demeyin!

 

2. Kışın da yüzmek gerek

Yüzmek, yalnızca yaza özgü bir spor değildir. Kapalı havuzlarda da yapılabilen bu eğlencelin sporun birçok faydası var! Kas ve iskelet sisteminizi çalıştırır, kilo kaybına yardımcı olur, neredeyse tüm vücudunuz hareket ettiği için sinir sistemine de olumlu etkileri vardır.

3. Haydi kayağa!

 Fit olan herkesin her yaşta yapabileceği bir spor kayak! Üstelik oldukça da faydası var. Sırt ve kollardaki kasları çalıştırıyor, bacak kaslarını da bir hayli güçlendiriyor. Bunun yanı sıra vücut kondisyonunu artırarak çok fazla kalori yaktırıyor.

4. Yoga ya da pilatese ne dersiniz?

Günümüzde ikisi de çok popüler… Hem zayıf kasları güçlendirirler hem de vücut direncini ve esnekliğini artırırlar. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudu korurlar.

5. Spor salonuna üye olabilirsiniz

Göbeğine bakıp “Ne olacak benim halim diyen?” , baklava dilim karın kaslarına sahip olmak isteyen herkesi şiddetle spor salonuna üye olmaya davet ediyoruz! Bir spor salonuna üye olmak bireyin iç disiplinini destekler. Haftada iki üç defa fitness sporu yapmanız kalp damar sağlığınızı olumlu yönde etkiler, tansiyonu düzenler, kilo problemini ortadan kaldırır.

Tüm bu sporları yaparken, soğuk havalarda daha aktif olmak istiyorsanız doktorunuza danışarak vitamin takviyesi almayı unutmayın!

 

img

Emlak Manset

İlgili Mesajlar

Emeklilik Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Emeklilik hesaplaması kişinin sigortaya başlangıç tarihi ve prim gün sayısına göre kanunla...

okumaya devam et
tarafından Emlak Manset

Dijital Çağın Madeni; Kişisel Verileri Koruma

Günlük hayatımızda birçok finansal veya diğer başkaca işlemleri gerçekleştirirken, bilinçsiz olarak kimlik bilgileri, kredi kartı numaraları veya adres bilgileri gibi kişisel verilerimizi kullanıyoruz.

okumaya devam et
tarafından Emlak Manset

İmar Barışı yeniden gündemde

İmar Barışı ile ilgili olarak da çalışmalar yürüten EVA Gayrimenkul Değerleme‘nin Proje...

okumaya devam et
tarafından Emlak Manset

Tartışmaya Katıl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.