Koleksiyon’dan Modüler Oturma Sistemi: Calder

0

“Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altında sunulan Koleksiyon’un yeni tasarımlarından Calder, modüler bir oturma sistemi olarak kullanıcıyla buluşuyor. Calder, çalışma alanları, otel, hastane bekleme alanları gibi ortak alanlara yeni bir yorum getiriyor.

Koleksiyon’un yeni tasarımları arasında yer alan ve Studio Kairos imzası taşıyan modüler oturma sistemi Calder, üç farklı puf ünitesinden oluşan ve kullanıcısının ihtiyacına göre 40’ın üzerinde farklı kombinasyonun oluşturulmasına olanak sağlayan yapısıyla dikkat çekiyor. Puf ünitelerinin her biri aynı renkte olabileceği gibi farklı renklerde seçilerek kullanıldığı mekana uyumlu hale gelebiliyor.

Tasarımı fonksiyonellikle birleştiren yapısıyla dikkat çeken Calder, son dönemde mobilya ve tasarımda ihtiyaç haline gelen teknoloji üniteleriyle entegre edilebilen yapısıyla da yaşam alanlarına kimlik kazandırıyor. Calder’in sabit priz setleri ve iki USB şarj yuvası kullanıcılarına teknolojik donanımlar için işlevsel çözümler sağlıyor. Ayrıca puf yüzeyinde yer alan tepsi, aksesuar ve elektronik eşyaların kullanımını destekliyor.

- Advertisement -

Design Turkey’den “Üstün Tasarım Ödülü”

Yenilikçi bir yaklaşımla tasarlanan Calder, sadece kullanım ve fonksiyonelliğiyle değil tasarımıyla da göze çarpıyor. Fonksiyonel yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Calder, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde “Üstün Tasarım Ödülü” ne layık görülerek başarısını ödülle taçlandırdı.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz