Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Konut Sektöründe Ramazan Bereketi

0 10

Yaz mevsimine denk gelen Ramazan ayında, proje üreticilerinin başlattığı kampanyaların da etkisiyle konut piyasasında kayda değer bir canlanma yaşanıyor

Başkentin prestijli projelerinden Mebuskent’i hayata geçiren Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, Ramazan’da beklemedikleri bir ilgi ile karşılaştıklarını belirterek, projeyi görmek ve ev almak amacıyla Mebuskent’i ziyaret eden potansiyel alıcıların sayısında ciddi bir artış yaşandığını bildirdi. Ramazan ayındaki ziyaretçi artışının kendilerini de şaşırttığını ifade eden Ayhan, vatandaşların ilgisine karşılık vermek için seferber olduklarını, satışlarda da kayda değer bir hareketlilik yaşandığını söyledi. Ayhan, “Mebuskent’e yoğun bir talep var. Ramazan ayı olmasına rağmen insanlar akın akın geliyor. Ziyaretçi sayımız kat kat arttı. Hepsine yetişmeye çalışıyoruz. Satışlarımızda ciddi hareketlenme var. Ramazan bereketi yaşıyoruz” diye konuştu.

-Aylık yüzde 0,99 faiz ve 120 ay vade…

Artan terör saldırılarının yol açtığı korku atmosferi nedeniyle insanların eve kapanması ve tüketimdeki daralma üzerine, hükümet ve özel kesimlerce bahar aylarında başlatılan ekonomik ve sosyal hayatı canlandırmaya yönelik çalışmalara Mebuskent de somut bir kampanya ile katılmıştı. Karacakaya Çakırlar’da yapımı gerçekleştirilen ve 5-6 bin kişinin yaşayacağı Mebuskent’te konutların büyük bölümü yeni sahiplerini bulurken, konjonktür dikkate alınarak kalan daireler için cazip faiz ve vade imkanı ile başlatılan kampanya devam ediyor. Konut alıcıları, Mebuskent’te aylık yüzde 0,99 faiz ve 120 aya kadar vade ile konut sahibi olabiliyor.

-Şehir içinde koca bir şehir…

Ankara’nın yeni gözde yaşam bölgesi Karacakaya’daki 388 dönümlük bir alan üzerinde Mart 2013’te inşasına başlanan Mebuskent’te konutların teslimi bu yılın sonunda gerçekleşecek. “Şehir içinde koca bir şehir” konsepti ile kurulan Mebuskent, 4-5 bin kişilik bir nüfus barındıracak. 332 villa ve 10 bloktan oluşan Mebuskent’te, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunuyor. Mebuskent, Türkiye’nin yeşil alan oranı en büyük projesi… 85.750 metrekare ile toplam yerleşiminin yüzde 87’sini yeşil alanlar ve sosyal yaşam alanları oluşturuyor. Yerleşkede meyve ağaçları dâhil her türden toplam 23 bin ağaç olacak. Şehir merkezinin kuzeyinde, rakım olarak şehirden 110 metre daha yüksekte bulunan Mebuskent, şehre oksijenin girdiği noktada yer alıyor.

Mebuskent’in doğal botanik parkı niteliğindeki yeşil alanı içinde; 13.650 metrekarelik golf sahası, 5.000 metrekarelik AVM, 2.000 metrekare alana sahip spor kompleksleri, yürüyüş yolları, çocuklar için 11 oyun parkı, bisiklet yolları, evcil hayvanlar parkı ve ayrıca kreş ve okul da yer alıyor. Aynı zamanda 3 kilometrelik uzunluğu ile halen Türkiye’nin en büyük bisiklet parkuruna sahip projesi olan Mebuskent’te yerleşim içi trafik alt yapısı, çevre düzenlemesi ve tüm donatılar, bisiklet kullanımına odaklı ve bunu özendirecek şekilde hazırlandı. Sakinlerine 7/24 kesintisiz güvenlik hizmeti verecek Mebuskent, bulunduğu lokasyondaki gelişmiş ulaşım imkânları dolayısıyla Ankara’yı bir uçtan diğer uca bağlayan güzergâhlara 25 dakikalık bir mesafede yer alıyor.

Proje ile birlikte Karacakaya Başkent’in gözde yaşam bölgelerinden biri olurken, ana gelişim aksı olarak uzun yıllardır batı yönünde büyüyen Ankara, şimdi yavaş yavaş kuzeye kaymaya başladı.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.