Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Konutlarda tavan yüksekliği 4 metre olacak!

Konut sektörünün tüm kurallarını sil baştan yeniden düzenleyen İstanbul Yeni İmar Yönetmeliği 20 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

0 21

Konut sektörünün tüm kurallarını sil baştan yeniden düzenleyen İstanbul Yeni İmar Yönetmeliği 20 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yönetmelik ile birlikte daha önce 3 metre olan kat sınır yüksekliği 4 metreye çıktı…

İstanbul Yeni İmar Yönetmeliği 20 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Gayrimenkul sektörünün kurallarını sil baştan yeniden belirleyen yeni yönetmelik ile birlikte bugüne kadar 3 metre olan kat sınır yüksekliği 4 metreye çıktı.

“İSTANBULLULAR ARTIK DAHA FERAH EVLERDE OTURACAK”

Konu ile ilgili açıklama yapan İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, İstanbullular artık daha ferah evlerde oturacak dedi.

ÇATI ARASI DUBLEKS KATLARA İZİN ÇIKTI

Bazı belediyelerin çatı arası dubleks katlara imar izni vermediğini belirten Durbakayım, İstanbul Yeni İmar Yönetmeliği ile birlikte her türlü çatı arası dubleks katlara izin çıktığını söyledi.

Durbakalım, yeni yönetmelikle birlikte 3 kat ve üzerindeki her binada asansör kullanım zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.