Take a fresh look at your lifestyle.

Lüksün patronundan Taksim360 açılımı!

Dünyanın en gözde lüks giyim markalarından Hermès’in beşinci dönem temsilcisi Simon Xavier Guerrand-Hermès, İstanbul temasları kapsamında Çalık Gayrimenkul tarafınca yaşama geçirilen Taksim 360 projesini ziyaret etti

0 14

 İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi ve Şehir Prensi Michael ile projenin Bölme’deki satış ofisinde incelemelerde bulunan Simon Xavier Guerrand-Hermès, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’dan proje hakkında detaylı informasyon aldı. Hermès olarak dünyanın birçok yerine yatırım yaptıklarını ve Türkiye’nin de her süre radarlarında bulunduğunu vurgulayan Simon Xavier Guerrand-Hermes, projeyle ilgili de “Taksim 360 müthiş bir proje. Birçok insan burada yatırım yapmak isteyecektir. Ben de burada bir evimin ve mağazamın olmasından büyük mutluluk duyarım” dedi.

2017 senesinde elde etmiş olduğu 5 milyar euronun üstünde gelir ve toplam 15 bin yakın çalışanıyla dünyada lüksün en gözde markalarından olan Hermès’in beşinci dönem yöneticisi Simon Xavier Guerrand-Hermès, İstanbul ziyareti kapsamında Bölme Tarlabaşı’nda yapımı devam eden ve kentsel yenileme ödülü sahibi olan Taksim 360 projesini yerinde inceledi. İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi, Şehir Prensesi Michael, Brazzeville Vakfı Başkanı Fransız iş insanı Jean Yves Ollivier ve Türkiye’nin eski Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ile beraber Taksim 360 projesinin satış ofisine ziyarette bulunan Simon Xavier Guerrand-Hermès, burada Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile bir araya gelmiş olarak, Beyoğlu’ndaki kentsel yenileme çalışmaları ile Taksim 360 projesiyle ilgili kendilerinden detaylı informasyon aldı.

TÜRKİYE İÇİN TREND BİR PROJE

Mevzuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Türkiye inşaat ve kentsel yenileme mevzusunda gerçekten oldukça değişik bir noktada. Yerli ve uluslararası mimarlarımız tarafınca dizayn edilen projelerimizi, dünyanın en gözde organizasyonlarında yatırımcılara tanıtıyor; vizyonumuzu ve gelecek hedeflerimizi paylaşıyoruz. Taksim 360 da hem İstanbul hem de Türkiye açısından trend bir proje. Eskiyi yaşatan fakat aynı zamanda bugünün ihtiyaçlarını karşılayan bir proje. 10 senelik uzun bir enerji sonunda 1-2 ay içinde ilk parçaları yaşama geçecek. İstanbul’a gelen gözde yatırımcılar da bu projeyi yakından incelemek istiyor ve biz de bundan mutluluk duyuyoruz” dedi.

BURADA EVİM OLSUN İSTERİM

Kendisini bir İstanbul aşığı olarak tanıtan Simon Xavier Guerrand-Hermès ise, Beyoğlu’ndaki kentsel yenileme çalışmalarını yerinde görmek için Taksim 360 projesini ziyaret ettiğini ifade ederken, “İstanbul’u oldukça yakından tanıyorum, potansiyelini biliyorum. Taksim 360 da müthiş bir proje. Tamamlandığında birçok şahıs burada yaşamak, iş yapmak isteyecektir. Bu projenin Avrupa’nın En İyi Kentsel Yenileme ödülü aldığını da öğrendim. Gördükten sonrasında bu ödül asla şaşırtmadı açıkçası. Projeye gösterilen ilgi beni asla şaşırtmadı. Hemen hemen bir şey söylemek için erken sadece burada olmak isteriz. Şu anda karar vermiş değilim fakat burada bir evimin ve mağazamın olmasından büyük mutluluk duyarım” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE HER ZAMAN RADARIMIZDA

Türkiye’nin 2017 senesinde yakaladığı % 7,4’lük ekonomik gelişme performansının saygı duyulacak, hayranlık verici bir durum olduğuna da vurgu yapan Hermès, “Bu büyümeye Taksim 360 gibi projelerin büyük tesiri olduğu düşüncesindeyim. Firma olarak dünyanın birçok yerine yatırım yapıyoruz, Türkiye de her süre radarımızda olacak” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE DUYDUKLARI GÜVENİ İFADE ETTİLER

Türkiye’nin eski Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ise, Simon Xavier Guerrand-Hermès’in haricinde İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi, Şehir Prensesi Michael, Brazzeville Vakfı Başkanı Fransız iş insanı Jean Yves Ollivier’nin ziyaretlerinin yalnız Taksim 360 için değil aynı zamanda Türkiye ekonomisi için de ayrı bir önemi bulunduğunun altını çizerken, “Türkiye ziyaretleri kapsamında, burada uygulanan kentsel yenileme projelerini yerinde görmek istediler. Biz de kapılarımızı açtık. Yurtdışındaki benzer projeleri de yakından incelemişler. Fakat Taksim 360 projesinin kendilerini oldukça etkilediğini belirttiler. Yaptığımız hususi görüşmelerde de Türkiye’nin geleceğime duydukları itimatı ifade ettiler” şeklinde konuştu.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More