Emlak Manşet
Emlak Haberleri ve Güncel Konut Projeleri

LUX* Bodrum Resort & Residence Genel Müdürü Hakan Oral Özel Röportajı

LUX* Bodrum Resort & Residence Fiyatları 780 Bin Dolardan başlıyor

3

Emlak Manşet olarak bu hafta Turizm cenneti Bodrum’da inşa edilen LUX* Bodrum Resort & Residence projesiyle ilgili merak edilen detayları, projenin Genel Müdürü Hakan Oral’a sorduk.

 • Almanya ile son zamanlarda yaşanan kriz sektörü nasıl etkiledi? Sizin projenize bir etkisi oldu mu?

Tabii ki yaşanan siyasi gerginlikler turizm sektörüne de yansıyor. Ülkeler arasında gerçekleşen olumsuz  gelişmeler ekonomiyi de etkiliyor. Ancak Türkiye vazgeçilmesi zor olan bir ülke. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgeleri hem coğrafi hem tarihi yapısı ve güzellikleriyle turistler için cazibe merkezi. Projemiz Bodrum’un en özel koylarından biri olan Adabükü’nde hayata geçirildi. LUX* Bodrum Resort & Residences, dünyanın en egzotik lokasyonlarında lüksü ve konforu yeniden yorumlayan LUX*ın Türkiye’deki ve Avrupa’daki ilk ve tek tesisi. Aynı zamanda Türkiye’de güçlü bir geçmişi olan MYC Partners’ın ortaklaşa yapımı olan projemiz yaşanan bu gerginliklerden en az seviyede etkileniyor.

 • Bodrum ve çevresinde yaşanan depremin ziyaretçi sayısına yansıdı mı? Projeniz depremden etkilendi mi?

LUX Bodrum Resort & ResidenceProjemiz depremde hiçbir hasar almadı. Yaşanan gecede de tüm misafirlerimiz soğukkanlı şekilde ağırlandı. Bu tarz doğa olayları her ülkede ve bölgede yaşanıyor.

 • LUX* Bodrum’dan kısaca bahseder misiniz?

LUX* Bodrum Resort & Residences, ethica, estethica, ethica Sigorta ve MYC İnşaat’ın sahibi MYC Partners tarafından 70 milyon dolarlık yatırımla Bodrum’un Adabükü mevkiinde hayata geçirildi. Dünyanın en egzotik lokasyonlarında lüksü ve konforu yeniden yorumlayan LUX*ın Türkiye’deki ve aynı zamanda Avrupa’daki ilk ve tek tesisi LUX* Bodrum Resort & Residences sade ve yalın bir tatil deneyimi anlayışına sahip. Bodrum yarımadasının en özel koylarından Adabükü’nde konumlanan, dünyanın en prestijli ödüllerinden A’Design Awards Gümüş ödülüne sahip olan LUX* Bodrum Resort & Residences, birçok farklı çeşit bitki örtüsünden oluşan bahçelere sahip. Aynı zamanda projenin içinde Bodrum’un en özel kumsalı olan Beach Rouge yer alıyor.

LUX Bodrum Resort & Residence91 otel odası, 72 residence ve beach villası ile toplamda 83 bin metrekarelik alana yayılan LUX* Bodrum Resort & Residences’ta SPA, açık hava sineması, iki alakart restoran, çocuk oyun alanı, lavanta bahçesi gibi sosyal donatılar ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor. Havaalanına sadece 13 km mesafede bulunan lokasyonu ve hızlı ulaşım kolaylığı sunan transfer teknesiyle Türkbükü’ne 15 dakika mesafede bulunan LUX* Bodrum Resort & Residences, kişiye özel hizmet sunuyor.

LUX Bodrum Resort & Residence

 • LUX* Bodrum’un doluluk seviyesi ne durumda? Otel ilk yılını nasıl geçirdi?

Doluluk seviyemiz yeni açılan bir otel için oldukça iyi bir durumda.İlk senemiz beklentilerimizin biraz üzerinde gerçekleşti. Önümüzdeki yıllarda ziyaretçi oranının daha da artacağını öngörüyoruz.

 • Residence müşterileriniz içinde konutunu teslim alıp oturan var mı? Yoksa kiraya mı veriyorlar?

Şu anda tüm residence sahibi misafirlerimiz bu muhteşem koy ve doğanın tadını çıkartıyorlar. Gelecek sezon için henüz bir kiralama talebi almadık uzunca bir sürede almayacağız gibi görünüyor.

 • Turistik bölge olan Bodrum’da kışın boş kalan daireler için nasıl bir telafi yapılıyor?

Daire sahiplerimiz evlerini 12 ay boyunca kullanabiliyorlar. Burası 12 ay oturulabilecek bir düzende yapıldı. Residence sahiplerinden kışın da konaklama yapılacağı bilgilerini alıyoruz.

LUX Bodrum Resort & Residence
LUX Bodrum Resort & Residence
 • LUX* Bodrum’da aidatlar ne kadar? 365 gün kendi evinde oturmak isteyen bir kişi aylık ne kadar aidat öder?

Teras dairelerimiz için aidatlar aylık  1750TL , Bahçe dubleks dairelerimiz için aidatlar 2275TL. İçerisinde birçok donatı ve hizmetten yararlanma hakkı bulunuyor.

 • Şu an projedeki satılık daire fiyatları ve ödeme planında son durum ne?

Kişiye özel ve alışılmışın dışında daha sade ve yalın hizmet sunan LUX* Bodrum’da rezidans sahibi olan yatırımcılar birçok ayrıcalıktan da faydalanabilecek. 72 adet rezidanstan 14 adedinin satıldığı ve tapu tesliminin gerçekleştiği tamamı denize sıfır, panoramik deniz manzarasına sahip rezidanslar lansman dönemine özel fiyatlarla satılıyor.

Hemen teslim ve lansman dönemine özel fiyat seçeneğiyle satışa sunulan; toplam 83 bin metrekarelik alanda yükselen ve LUX* Resorts & Hotels zincirinin Avrupa’daki ilk otelini bünyesinde bulunduran LUX* Bodrum Resort & Residences, teras rezidansları 780 bin dolar, 200 – 600 metrekare arasında değişen müstakil bahçelere sahip olan bahçe rezidansları ise 1 milyon 50 bin dolar

LUX* Resorts & Hotels projesinden daire almak veya rezervasyon yaptırmak isteyenler aşağıdaki formu doldurabilirler. Satış ekibi ve rezervasyon hizmetleri sizinle irtibat kuracaklardır.

LUX* Bodrum Resort & Residence Fiyat Alın

Sizinle irtibat kurabileceğimiz telefon numaranızı giriniz

İlgilendiğiniz daire tipini belirtin ( Zorunlu Değil )

Hangi konuda soru soracaksanız kısa başlık yazın

Proje hakkında aklınıza takılan konuları buradan bildirin

Lütfen bekleyin...

 

 

 

3 Yorumlar
 1. Leyla Çakmak diyor

  Emekli olunca yaşamak istediğim yer. Tabi tazminat alıp birikim yapmadan gidilmez Bodrum’a hayat pahalı

 2. Ayten Mısırlı diyor

  Projede konaklama şansım olmadı önümüzdeki yaz kısmetse niyetimiz var. 10 gün ailece kalmak isteriz bakalım nasip

 3. Özlem Kılıç diyor

  Merhaba projede konut alanlar aidat olarak yazan rakamları mı ödeyecek? Bana aidatlar yüksek gibi geldi o yüzden soruyorum aydınlatırsanız sevinirim Teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.