Maltepe satılık ev fiyatlarında son durum

0

Maltepe’de güncel gayrimenkul fiyatları, satış fiyat grafikleri incelendiğinde son 8 yılda metrekare başına 2,5 kat artış göstermiştir. Maltepe ilçeler genelinde yükselişte olan bölgelerden biridir.

Semtte 18 adet mahalle bulunur. Mahallelerin konumlarına ve ulaşım imkanlarına göre bölgelerdeki emlak fiyatları da değişkenlik gösterir. Altıntepe, Küçükyalı, Çınar, Yalı, Bağlarbaşı, İdealtepe, Feyzullah Mahalleleri deniz kıyısına olan yakınlıkları sebebiyle emlak fiyatları açısından en pahalı bölgelerdir.

Maltepe semti; Kadıköy, Sancaktepe, Ataşehir ve Kartal ilçelerine komşu ve Marmara Denizi’nin Anadolu Yakası kıyısında yer alan bir semttir. İstanbul’un 10. büyük ilçesi olduğundan oldukça kalabalık ve işlek bir ilçedir. E-5 Otoyolu’na yakın bölgelerde son yıllarda hızlanan markalı konut ve ofis projeleri yatırımcılar tarafından oldukça dikkat çekmektedir.

Bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları yüzünden büyük bir yenilenme dönemi başlamıştır. Maltepe sahilinin deniz iskelesine olan yakınlığı ve işlek karayolu hattı ulaşım açısından büyük rahatlık sağlar. Ayrıca projesi devam eden tren hattı ile ulaşım imkanları gelecek yıllarda daha da artacaktır. Bu da Maltepe’yi Anadolu Yakası’nda ev bakanlar için tercih sebebi haline getirir.

Maltepe’de satılık ev fiyatları

Maltepe’de satılık 1+1 daireler fiyat olarak 90.000 TL’den başlayıp konumuna göre 500.000 TL’ye kadar gider. En uygun dairelerin aylık 700 TL’den kiraya verildiği düşünülürse yaklaşık 12 yılda ev kendini amorti edecektir.

Yeni evliler ve yatırımcılar tarafından özellikle tercih edilen Maltepe satılık 2+1 daireler 120.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulur. Bu fiyat civarında satılan konutlar genellikle Zümrütevler ve Fındıklı mahallelerinde bulunur. Havuzlu lüks sitelerde fiyatlar 650.000 TL’ye kadar çıkar. Bu daireler; yürüyüş ve koşu parkurları, spor salonu, açık/kapalı havuz, tenis kortu, basketbol sahası gibi sosyal imkanlara sahiptir.

Daha geniş aileler için elverişli olan Maltepe 3+1 daireler fiyat olarak Cevizli ve Zümrütevler Mahallesi’nde 150.000 TL’den başlar. Küçükyalı ve Yalı Mahallesi’nde fiyatlar 1.500.000 TL’ye kadar çıkar. Bu lüks daireler genellikle dubleks olup deniz ve Adalar manzaralıdır.

Maltepe kira fiyatları

Maltepe’de kiralık konut fiyatları evlerin yapılış yılına, manzarasına, alışveriş merkezlerine, sağlık ve eğitim kuruluşlarına yakınlığına bağlı olarak değişir. Maltepe Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi kampüslerinde okuyan öğrenciler tarafından çoğunlukla 1+1 kiralık daireler tercih edilir. Bu dairelerde kiralar ortalama 750 TL’den başlayıp 1.500 TL’ye kadar çıkmaktadır. 2+1 kiralık daire fiyatları ise Esenkent, Zümrütevler ve Aydınevler Mahallelerinde 800 TL civarıdır. Fiyatlar, İdealtepe, Bağlarbaşı ve Yalı Mahallelerinde 2.500 TL’ye kadar çıkar.

Geniş ve çocuklu ailelerin tercih ettiği 3+1 kiralık daireler 1.000 TL taban fiyatından başlayıp 3.500 TL’ye kadar çıkar. Teraslı, deniz manzaralı ve aşırı lüks dairelerde fiyatlar 4.000-5.000 TL’yi bulabilir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Haber bültenimize abone ol
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz