Take a fresh look at your lifestyle.

Mebuskentliler taşınma için gün sayıyor

0 12

Başkent’in en gözde projelerinden Mebuskent tamamlanma aşamasına geldi, konutlar yıl sonunda teslim edilecek.

– Türkiye’nin yeşil alan oranı en yüksek projesi Mebuskent, bisikletli yaşamın öncüsü olacak.
Son yılların en özgün ve prestijli konut projelerinden Mebuskent’te konutların teslimine sayılı günler kaldı.
Başkentin yeni gözde yaşam bölgesi Karacakaya’da “Şehir içinde koca bir şehir” olarak kurulan Mebuskent, öngörülen sürede tamamlanma aşamasına gelmiş bulunuyor. Özellikle yüksek rakımlı ve bol oksijenli lokasyonu, rekor yeşil alan oranı, yatay yapılaşmanın ağırlıkta olduğu mimari konsepti ve bisikletli yaşamı özendiren alt yapısı, sektörde önemli yeniliklerin öncüsü olan bu projenin en çok dikkat çeken özellikleri…
-5-6 bin kişi taşınacak…
Aymor Grup tarafından, Batıkent Çakırlar Karacakaya’da 388 dönümlük bir alan üzerinde Mart 2013’te inşasına başlanan projede konutlar, bu yıl bitmeden teslim edilecek. Yatay yapılaşmanın ağırlıkta olduğu Mebuskent, 332 villa ve 10 bloktan oluşuyor. Projede, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunuyor. Teslimlerin ardından taşınmalarla Mebuskent’in kısa bir süre içinde 4-5 bin kişilik bir nüfusa erişmesi bekleniyor. Mebuskent projesi şimdiden, Karacakaya’nın yeni gözde yaşam bölgelerinden biri olması ve uzun yıllardır batı yönünde büyüyen Şehrin artık yavaş yavaş kuzeye de kaymaya başlamasına önemli katkı yapmış bulunuyor.
-Yeşil alanı en büyük proje…
Şehir merkezinin kuzeyinde, şehre oksijenin girdiği noktada ve rakım olarak şehirden 110 metre daha yüksekte bulunan Mebuskent, Türkiye’nin yeşil alan oranı en büyük projesi unvanını elinde bulunduruyor. Toplam yerleşiminin yüzde 87’sini yeşil alanlar ve sosyal yaşam alanları oluşturuyor. Yerleşkede meyve ağaçları dâhil her türden toplam 23 bin ağaç olacak. Mebuskent’in doğal botanik parkı niteliğindeki yeşil alanı içinde; 13.650 metrekarelik golf sahası, 5.000 metrekarelik AVM, 2.000 metrekare alana sahip spor kompleksleri, yürüyüş yolları, çocuklar için 11 oyun parkı, bisiklet yolları, evcil hayvanlar parkı ve ayrıca kreş yer alıyor.
“Bisikletli yaşam”ın da öncüsü…
Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük bisiklet parkuruna sahip projesi olan Mebuskent’te yerleşim içi trafik alt yapısı, çevre düzenlemesi ve tüm donatıların bisiklet kullanımına odaklı hazırlandığının altını çizerek, şu bilgileri verdi:
”Bisiklet kullanımı Türkiye’de maalesef fazla yaygın değil. Fakat sevindirici bir gelişme olarak hükümetimiz, şehir içinde bisikletin ulaşım amaçlı kullanımını yaygınlaştırma yönünde önemli adımlar atmaya başladı. Biz de Mebuskent olarak, bisiklet kullanımını özendirecek bir alt yapı oluşturduk. 3 kilometrelik bir bisiklet sürüş alanımız var. Dört giriş nizamiyemiz var ve bunların dördünde de ücretsiz Mebuskent bisikletleri yer alacak. Dileyen misafirler arabalarını ada dışında bırakıp, bisikletlerini alıp ada içinde bisiklet kullanabilecek. Bisikletler için yeterli park alanlarımız da var. Mebuskent’te bisikletliler ayrıcalıklı olacak.”
Sakinlerine 7/24 kesintisiz güvenlik hizmeti verecek Mebuskent, bulunduğu lokasyondaki gelişmiş ulaşım imkânları dolayısıyla Ankara’yı bir uçtan diğer uca bağlayan güzergâhlara 25 dakikalık bir mesafede yer alıyor.

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More


Notice: Undefined index: disable_clientside_script in /home/u7153422/public_html/wp-content/plugins/seo-image-alt-tags/classes/class-sit-scripts.php on line 26