Take a fresh look at your lifestyle.

Mega Proje Galataport Neler Getirecek?

İstanbul'u cazibe merkezi haline getiren en önemli lokasyonlardan biri olan Beyoğlu ilçesi, mega projesine kavuşmak için tam gaz çalışıyor. İstanbul'un tarihi bölgesi yenilenecek olan çehresiyle milyonlarca turisti kendisine çekmeye devam edecek.

0 26

Galataport'un Master Planını Dror ve Gensler Tasarlıyor

Dror + Gensler’den meydana gelen ekip, Galataport’un master planı için düzenlenen uluslararası davetli yarışmayı kazandı.

Dror, Gensler, BEA Architects ve Norm Mimarlık iş ortaklığı ile hayata geçirilen proje bilindiği gibi yapım aşamasında.

Dev Gemilerden İnen Yolcular Yer Altına Alınacak

Miami merkezli BEA Architects tarafından tasarlanan hidrolik ahşap geçit sistemi sayesinde gemi işletmeciliğinin karmaşık lojistik sistemleri mümkün mertebe yerin altına alınacak.

BEA Architects tarafından tasarlanan bu sistem ile bir gemi limana demirlediğinde, ahşap kapak açılacak ve bu kapak alanı çevreleyen bir çevre duvarına dönüşecek. İskeleler, gemi kapılarını karşılamak üzere yükselecek ve yolcular yeraltı terminaline ulaşacak. Bu yenilikçi sistem ile yolcu operasyonu yerin altına alınırken, yerin üstünde 60.000 metrekarelik ulaşılabilir bir alan bırakılacak.

Galataport Sosyal İmkanlar Arasında Neler Olacak?

Dror + Gensler, tasarladığı master planda yerin üstünde, kentin mevcut şehir dokusuyla uyumlu, hareketli bir cadde hayatını yansıtan mağazalar, restoranlar, kültürel cazibe merkezleri ve ofisler bulunuyor. Piksel şeklindeki binalar samimi sokakları çevreliyor ve rıhtıma doğru giderek alçalıyor.

Dror + Gensler, bölgenin zengin tarihine saygı duyarak tasarladıkları master planın bölgeye yeni bir canlılık getireceğine inanıyor.

Dror’un yöneticilerinden Dror Benshetrit, “Proje ortaklarımızın da iş birliğiyle, cruise terminalini eşi benzeri olmayan bir şekilde yeni yerine yerleştirebildik ve İstanbul’un kültürel dokusuna saygılı bir plan tasarladık. Proje, mahalle sakinlerini ve ziyaretçileri doğayla yeniden buluşturacak, sosyal hayatı zenginleştirecek ve nihayetinde onların refah düzeylerini artıracak,” diyor.

Galataport Tanıtım Filmi

https://youtu.be/J8GtA752Gmg

E-Bülten Aboneliği
Gelen kutunuza doğrudan gönderilen en son haberler, güncellemeler ve özel teklifleri almak için buradan kaydolun.
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More